Żeglarstwo. Przemek i Łukasz Machowski na podium!

zeglarstwo

Jezioro Niegocin. To tam w w dniach 4-6 października triumfy święcili Przemek i Łukasz Machowski (fot. Mariusz Kluk)

Giżycko. Stolica polskiego żeglarstwa. Na jednym z jezior, które otaczają to miasto, położone w województwie warmińsko-mazurskim, odbyły się Finały Pucharu Polski w Klasie Laser. Nie mogło tam zabraknąć legionowian, braci Przemysława i Łukasza Machowskich.

Tym jeziorem był Niegocin. To tam w dniach 4-6 października, Przemek i Łukasz, rywalizowali w finałowej edycji Pucharu Polski w Klasie Laser. I to ze sporymi sukcesami.

Najlepsi… wśród najlepszych!

W regatach tych uczestniczyli wszyscy najlepsi zawodnicy z całej Polski. Przemek Machowski wygrał w klasie Laser4,7, gdzie wystartowało 75 zawodników oraz zajął pierwsze miejsce w klasyfikacji Pucharu Polski, obejmującej regaty z całego sezonu.
Nie gorszy chciał być Łukasz Machowski, który zwyciężył w klasie Laser Radial, gdzie wzięło udział 47 zawodników. Mimo że lato już się zakończyło, to zawodnicy nie kończą treningów. Treningi na Akwenie Zalewu Zegrzyńskiego będą się odbywać do końca października, a jeśli będzie sprzyjająca pogoda, to do połowy listopada. W miesiącach zimowych prowadzone są treningi kondycyjno-siłowe oraz zgrupowania żeglarskie w Hiszpanii, gdzie legionowianie zamierzają szlifować formę do kolejnych startów.