KS Legionovia Legionowo przegrała 2:0 w derbach ze Świtem Nowy Dwór Mazowiecki

W sobotę (9 marca) piłkarze Legionovii zmierzyli się na wyjeździe w derbach regionu z ekipą Świtu Nowy Dwór Mazowiecki w ramach rozgrywek III ligi grupy I. Niestety podopieczni Marcina Broniszewskiego nie dali rady gospodarzom i przegrali 2:0.

Kibice z Legionowa po przegranej ich ulubieńców w poprzednim (2 marca) meczu ligowym u siebie z Mławianką Mława (więcej pisaliśmy TUTAJ) mieli świadomość, że spotkanie na wyjeździe z ekipą Świtu Nowy Dwór Mazowiecki będzie bardzo trudnym wyzwaniem. Jak zwykle derbom regionu towarzyszyło wiele emocji o czym może świadczyć czerwona kartka pokazana w tym meczu jednemu z zawodników. Kibice obejrzeli również dwie braki, jednak to fani gospodarzy cieszyli się po ostatnim gwizdku arbitra.

Gospodarze tego spotkania już w czwartej minucie mogli objąć prowadzenie, jednak podopiecznych Marcina Broniszewskiego uratował słupek. Legionovia również co jakiś czas tworzyła sobie dobre sytuacje do strzelenia gola, jednak brakowało skuteczności. W 15 minucie gospodarze objęli prowadzenie. Technicznym strzałem ze skraju pola karnego popisał się Kyrylo Knysh i piłka wpadła obok bezradnego bramkarza Novii. Od 41 minuty Legionovia grała w osłabieniu, ponieważ po faulu taktycznym na wyprowadzającym kontratak zawodniku Świtu drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartkę obejrzał Łukasz Buczkowski. Kibice nie zobaczyli już więcej bramek w pierwszej połowie i to gospodarze schodzili do szatni na przerwę w lepszych humorach prowadząc 1:0 i grając z przewagą jednego zawodnika.

W drugiej połowie to gospodarze dzięki grze w przewadze kreowali sobie więcej sytuacji, jednak piłkarze Novii również co jakiś czas wyprowadzali groźne kontrataki. Piłkarze Świtu udokumentowali swoją przewagę w 64 minucie, kiedy po składnej akcji piłkę z bliskiej odległości wbił do bramki Legionovii Kamil Wiśniewski. Pomimo tego, że podopieczni Marcina Broniszewskiego rzucili się do ataku, żeby zdobyć bramkę kontaktową to kibice nie zobaczyli już więcej goli i to gospodarze wygrali 2:0 oraz zgarnęli trzy punkty.

Kolejne spotkanie KS Legionovia Legionowo rozegra w sobotę (16 marca) na własnym stadionie z Pilicą Białobrzegi. Będzie to bardzo ważny mecz w kontekście walki o utrzymanie w lidze, ponieważ zespół z Białobrzegów zajmuje ostatnie miejsce w tabeli i do Novii traci tylko jeden punkt.

Świt Nowy Dwór Mazowiecki – KS Legionovia Legionowo 2:0 (1:0)

Bramki: Kyrylo Knysh (15’), Kamil Wiśniewski (64’)

Wyjściowa jedenastka Świtu Nowy Dwór Mazowiecki: Ciołek, Jaroszewski, Kamiński, Michalik B., Tkaczyk, Yampol, Mikołajczyk, Knych, Wiśniewski, Michalik H., Niesłuchowski.

Wyjściowa jedenastka KS Legionovii Legionowo: Brudnicki, Waszkiewicz, Szwed, Basiuk, Papazjan, Górski, Schwartzman, Wojdyga, Buczkowski, Sonnenberg, Kalamvokis.

Legionovia walkowerem wygrała zaległy mecz z Concordią Elbląg

W piątek (8 marca) władze klubu poinformowały, że Najwyższa Komisja Odwoławcza postanowiła zmienić decyzję dotyczącą powtórzenia meczu z Concordią Elbląg na walkower na korzyść Legionovii. Mecz, który miał się pierwotnie odbyć 25 listopada 2023 roku w Elblągu nie został rozegrany z powodu problemów z odśnieżeniem boiska po intensywnych opadach śniegu. Powyższa decyzja Najwyższej Komisji Odwoławczej oznacza, że klub z Legionowa mógł dopisać sobie trzy punkty w ligowej tabeli. Oznacza to, że pomimo przegranej w sobotę ze Świtem podopieczni Marcina Broniszewskiego awansowali w ligowej tabeli na 17 (przedostatnie) miejsce i mają obecnie na swoim koncie 16 punktów po rozegraniu 20 spotkań ligowych. Do bezpiecznego miejsca, które gwarantuje utrzymanie tracą dwa punkty.