Porażka z Pilicą Białobrzegi i spadek na ostatnie miejsce w ligowej tabeli. Legionovia na dnie tabeli

W sobotę (16 marca) piłkarze Legionovii zmierzyli się na własnym stadionie z ekipą Pilicy Białobrzegi w ramach rozgrywek III ligi grupy I. Niestety podopieczni Marcina Broniszewskiego pomimo szybko objętego prowadzenia ostatecznie przegrali to spotkanie i spadli na ostatnie miejsce w ligowej tabeli.

W poprzednim (9 marca) meczu ligowym w derbach regionu z ekipą Świtu Nowy Dwór Mazowiecki na wyjeździe piłkarze Legionovii przegrali 2:0 (więcej pisaliśmy TUTAJ). Sobotni mecz z Pilicą Białobrzegi zapowiadał się bardzo emocjonująco, ponieważ ekipa przyjezdna zajmowała ostatnie miejsce w tabeli i do Novii traciła tylko jeden punkt. Obydwa walczące o utrzymanie w III lidze zespoły stworzyły w sobotę przy ulicy Parkowej w Legionowie niesamowite widowisko, podczas którego kibice obejrzeli aż pięć bramek.

Idealnie pierwszą połowę rozpoczęli gospodarze, którzy już w 1 minucie tego spotkania objęli prowadzenie za sprawą Marcela Górskiego. Podopieczni Marcina Broniszewskiego poszli za ciosem i już w 11 minucie podwyższyli swoje prowadzenie na 2:0. Ponownie na listę strzelców wpisał się Marcel Górski. Goście nie poddali się jednak i już w 22 minucie zdobyli bramkę kontaktową, a jej autorem był Adrian Kazimierczak. Kibice nie zobaczyli już więcej goli w pierwszej połowie i w lepszych humorach do szatni schodzili podopieczni Marcina Broniszewskiego.

Ekipa Pilicy Białobrzegi zaatakowała w drugiej połowie i doprowadziła do wyrównania w 71 minucie, kiedy to rzut karny na bramkę zamienił Mateusz Cichocki. Od tego momentu cała rywalizacja zaczęła się od nowa i wydawało się, że jedna dobra akcja z jednej lub drugiej strony przesądzi o wyniku tego spotkania. Okazało się, że większą determinacją wykazali się przyjezdni, którzy prowadzenie objęli w 76 minucie, a drugi raz na listę strzelców wpisał się Adrian Kazimierczak. Pomimo prób wyrównania ze strony piłkarzy Novii kibice tego dnia nie obejrzeli już więcej goli i spotkanie zakończyło się wygraną gości 2:3.

Po przegranej z Pilicą Białobrzegi legionowski klub ma na swoim koncie 16 punktów i zajmuje ostatnie miejsce w ligowej tabeli po rozegraniu 21 spotkań. Do ostatniego, bezpiecznego miejsca w ligowej tabeli podopieczni Marcina Broniszewskiego tracą obecnie trzy punkty. Kolejne spotkanie KS Legionovia Legionowo rozegra w sobotę (23 marca) na wyjeździe z Unią Skierniewice, która ma na swoim koncie 33 punkty i zajmuje miejsce w górnej połowie tabeli.

KS Legionowia Legionowo – Pilica Białobrzegi 2:3 (2:1)

Bramki: Marcel Górski (1’, 11’) – Adrian Kazimierczak (22’, 76’), Mateusz Cichocki (71’ k.)

KS Legionovia Legionowo: Brudnicki, Waszkiewicz, Mycyk, Nakrosius (83’ Kalamvokis), Buczkowski, Górski (72’ Szwed), Zaklika, Mitura, Szwartzman (83’ Basiuk), Papazjan, Radionow (77’ Fabiszewski).

Pilica Białobrzegi: Jerke, Kacprzycki, Jakubiec, Walasek, Chojczak, Koterwas, Nowak (85’ Bryszewski), Michalski, Zawadzki, Cichocki (77’ Dohojda), Kazimierczak (85’ Kapela).