Legionowo. Kto w Radzie Nadzorczej SMLW? 6 niezależnych kandydatów z radnym PiS Arturem Pawłowskim na czele

Bloki blok SMLW

Fot. arch. GP

Już za kilka dni okaże się, kto w latach 2022-2025 zasiądzie w Radzie Nadzorczej legionowskiej Spółdzielni Mieszkaniowej Lokatorsko-Własnościowej (SMLW). Wśród kandydatów do tego 15-osobowego ciała jest 6 osób, popieranych przez internautów zrzeszonych w na ogół sprzeciwiającej się obecnej polityce tej instytucji grupie pt. SMLW Legionowo- Grupa Spółdzielców i Mieszkańców na Facebooku. Kandydaci ci przedstawiają się jako niezależni.

Rusza rywalizacja

Przybliżmy. W legionowskiej SMLW ruszają właśnie walne zgromadzenia. Podczas 4 zaplanowanych na wrzesień 2022 r. spotkań wybrani zostaną członkowie m. in. spółdzielczej Rady Nadzorczej na kadencję 2022-2025. Spółdzielcze ciało kontrolujące działalność spółdzielni i jej zarządu liczy 15 członków. Wybór tych 15 osób odbędzie się w tajnych głosowaniach, przeprowadzonych na poszczególnych spotkaniach dedykowanych mieszkańcom poszczególnych osiedli należących do spółdzielni. Pierwsze takie głosowanie odbędzie się w poniedziałek, 12 września 2022 r. i wezmą w nim udział spółdzielcy z osiedli Batory i Młodych w Legionowie oraz z osiedla Przylesie I w Jabłonnie.

 

6 niezależnych kandydatów

Wśród kandydatów na członków Rady Nadzorczej SMLW w kadencji 2022-2025 znalazło się 6 osób, które same siebie przedstawiają jako kandydatów niezależnych. Są to Anna Dołęgowska, Katarzyna Jankowska, Katarzyna Korzeń, Olga Łukaszewska, Artur Pawłowski i Michał Siarkiewicz. Osoby te są członkami na ogół sprzeciwiającej się obecnej polityce spółdzielni grupy pt. SMLW Legionowo- Grupa Spółdzielców i Mieszkańców na Facebooku. Za ich „rekrutację” na kandydatów w zbliżających się wyborach odpowiada Artur Pawłowski, legionowski radny związany z Prawem i Sprawiedliwością (PiS). – Grupa na Facebooku działa sprawnie już od 1,5 roku. Jej członkowie widzą ogromną potrzebę zmian w polityce prowadzonej przez legionowską SMLW. Przed wyborami do spółdzielczej Rady Nadzorczej zorganizowałem 2 spotkania, na których udało się wyłonić kandydatów na członków tego ciała – mówi radny Pawłowski. – Nie ukrywam, że liczyłem, że uda się wystawić więcej niezależnych osób w tych wyborach. Niemniej jednak, tę zdecydowaną szóstkę traktuję jako duży sukces – dodaje samorządowiec.

Najważniejsze założenia programowe

Będziemy szukać rozwiązań, które sprawią, że legionowska SMLW przestanie być najdroższą spółdzielnią w kraju; niższe opłaty to twarde negocjacje z miejską elektrociepłownią i sukcesywne przełączanie się na panele fotowoltaiczne i pompy ciepła; powstrzymanie dogęszczania Legionowa i wprowadzenie tańszych, ekologicznych rozwiązań energetycznych; odpowiedzialne zarządzanie spółdzielczym majątkiem i celowość inwestycji realizowanych z pieniędzy spółdzielców – to najważniejsze założenia programowe tej 6-osobowej grupy niezależnych kandydatów do Rady Nadzorczej SMLW. Z ich sylwetkami można się natomiast zapoznać na poniższym plakacie.