Legionowo. Policja i Sanepid prowadzą kontrole w sklepach w poszukiwaniu dopalaczy. W jednej z placówek handlowych znaleziono narkotyki

policja23

fot. Adobe.stock

W miniony wtorek (12 lipca) policjanci z legionowskiej komendy wspólnie z przedstawicielami sanepidu kontrolowali sklepy, w których jak podejrzewali mogą być sprzedawane dopalacze. W jednym ze sklepów funkcjonariusze znaleźli marihuanę, metamfetaminę i LSD. Zatrzymany został 34-letni mężczyzna, który usłyszał zarzut posiadania środków odurzających, za co może grozić kara do 3 lat pozbawienia wolności.

 

 

– Policjanci z Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Legionowie wspólnie z inspektorami Państwowej Stacji Sanitarno- Epidemiologicznej w Legionowie kilka dni temu skontrolowali zarówno sklepy stacjonarne, jak i internetowe na terenie miasta. Akcja miała na celu wykrycie i wyeliminowanie punktów sprzedaży środków zastępczych – informuje podkom. Justyna Stopińska, oficer prasowa Komendy Powiatowej Policji w Legionowie.

 

 

Znaleziono marihuanę, metamfetaminę i LSD

– Funkcjonariusze razem z Powiatowymi Inspektorami Sanitarnymi, w wyniku przeprowadzonych działań znaleźli i zabezpieczyli kilka gramów marihuany, metafetaminy oraz LSD w jednej z kontrolowanych placówek oraz zatrzymali 34-latniego mężczyznę. Po zebraniu materiału dowodowego przez śledczych mężczyzna usłyszał zarzut posiadania środków odurzających, za co grozi mu kara do 3 lat pozbawienia wolności – dodaje podkom. Justyna Stopińska.

Policja zapowiada dalsze kontrole placówek handlowych

– Policjanci razem z sanepidem będą kontynuowali współpracę i dalsze kontrole punktów handlowych, co do których istnieje podejrzenie, że sprzedają środki zakazane przez prawo. Jednocześnie policjanci przypominają, że środki zastępcze są bardzo niebezpiecznie, a ich zażywanie zagraża zdrowiu i życiu – informuje policjantka.

Dopalacze zabronione w Polsce

– W Polsce zakazane jest wytwarzanie, przywóz i wprowadzanie do obrotu środków zastępczych. Za złamanie zakazu wytwarzania lub wprowadzania do obrotu środków zastępczych wymierzana jest kara pieniężna w wysokości od 20 000 zł do 1 000 000 zł. Środek zastępczy to produkt zawierający substancję o działaniu na ośrodkowy układ nerwowy, który może być użyty w takich samych celach jak środek odurzający, substancja psychotropowa lub nowa substancja psychoaktywna – informuje policja.