Michał Perl Mistrzem Europy w Zimowym Pływaniu na dystansie 50 metrów stylem dowolnym

Michał Perl podczas Mistrzostw Europy w Pływaniu Zimowym w Rumunii (fot. Michał Perl)

Na początku lutego br. w Rumunii odbyły się pierwsze w historii Mistrzostwa Europy w Zimowym Pływaniu. W zawodach świetnie zaprezentowali się polscy zawodnicy z Michałem Perlem na czele. Pływak z Legionowa wywalczył tytuł Mistrza Europy na dystansie 50 metrów stylem dowolnym. Łącznie Michał Perl zdobył aż pięć medali (indywidualnie i drużynowo) podczas zawodów w Rumunii.

Mistrzostwa Europy w Zimowym Pływaniu odbyły się na 50-metrowym odkrytym basenie w Oradei, mieście leżącym niedaleko granicy z Węgrami. Kilkuset pływaków z ponad 20 krajów rywalizowało w lodowatej wodzie, której temperatura nie przekraczała 5 st. C.

Jak poinformował w mediach społecznościowych Michał Perl podczas zawodów w Rumunii udało mu się wywalczyć trzy medale w startach indywidualnych na poniższych dystansach:

• Złoto na 50m stylem dowolnym
  • Brąz na 50m stylem klasycznym
  • Brąz na 100m stylem klasycznym

Dodatkowo Michał Perl wywalczył medale w sztafetach reprezentacji Polski:

• Złoto na 4x50m stylem dowolnym, ustanawiając nowy Rekord Świata (Michał Jagiełło, Filip Kołodziejski, Michał Perl oraz Marta Piasecka)
  • Srebro na 4x50m stylem zmiennym (Filip Kołodziejski, Paweł Bednarczyk, Michał Perl oraz Marta Piasecka).

– Wywalczyłem tytuł Mistrza Europy. Na drugim miejscu znalazł się mój przyjaciel Michał Jagiełło. Razem zrobiliśmy to o czym rozmawialiśmy od ponad 6 miesięcy. Emocje, które nam towarzyszyły są nie do opisania. – napisał w mediach społecznościowych na gorąco, zaraz po zdobyciu złotego medalu Michał Perl.

Gazeta Powiatowa gratuluje Michałowi Perlowi historycznego sukcesu i życzymy kolejnych świetnych występów w nadchodzących zawodach.