Wieliszew. 2 pijanych kierowców zatrzymanych na krajówce w Michałowie-Reginowie

Alkomat

Alkomat (fot. policja.pl)

W odstępie jednej doby i w dodatku w tym samym miejscu w ręce legionowskiej drogówki wpadło 2 pijanych kierowców. 32-letni Ukrainiec w policyjny balonik „wydmuchał” 1,3 promila alkoholu, zaś 55-letni serocczanin niecały promil.

Ostatnia wyrywkowa kontrola kierowców, prowadzona przez policyjną drogówkę przy ulicy Warszawskiej (DK 61) w wieliszewskim Michałowie-Reginowie w ciągu jednej doby ujawniła 2 pijanych kierowców. Jako pierwszy wpadł 32-letni Ukrainiec, który w policyjny balonik „wydmuchał” aż 1,3 promila alkoholu. Nazajutrz, stojący w tym samym miejscu mundurowi, do kontroli drogowej zatrzymali volkswagena. U prowadzącego ten pojazd 55-letniego serocczanina badanie alkomatem wykazało niecały promil alkoholu w wydychanym powietrzu.

 

Zabrali ich do policyjnej „wytrzeźwiałki”

Policjanci zablokowali kierowcom możliwość dalszej jazdy. Po wytrzeźwieniu od śledczych z wieliszewskiego komisariatu mężczyźni usłyszeli zarzuty prowadzenia pojazdów w stanie nietrzeźwości. Zatrzymani kierowcy nie unikną teraz odpowiedzialności karnej. Grozi im do 2 lat pozbawienia wolności – relacjonuje podkom. Emilia Kuligowska, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji (KPP) w Legionowie.