Wieliszew. Terminy spotkań informacyjnych w sprawie likwidacji gimnazjum

szkola-lajski-1140x760

Szkoła w Łajskach (fot. GP/kg)

W poniedziałek prezydent Andrzej Duda podpisał ustawę wprowadzającą reformę edukacji. Oznacza to, że już od września rozpocznie się wygaszanie gimnazjów. O zmianach, jakie w związku z tym pojawią się w szkołach w gminie Wieliszew, będzie można dowiedzieć się podczas 4 spotkań informacyjnych organizowanych w nadchodzącym tygodniu.
1 września 2017 roku uczniowie kończący klasę VI szkoły podstawowej staną się uczniami VII klasy szkoły podstawowej. Rozpocznie się tym samym stopniowe wygaszanie gimnazjów. W roku szkolnym 2018/2019 gimnazja opuści ostatni rocznik dzieci z klas III. Struktura szkolnictwa powróci do tej obowiązującej od lat 60-tych, a wygaszonej w 2000 roku. Będzie to 8-letnia szkoła podstawowa, 4-letnie liceum ogólnokształcące, 5-letnie technikum, 3-letnia branżowa szkoła I stopnia, 3-letnia szkoła specjalna przysposabiającą do pracy, 2-letnia branżową szkołę II stopnia oraz szkoła policealna.

Zebrania w szkołach

Szybkie wprowadzenie tak radykalnych zmian rodzi wiele pytań rodziców, uczniów i nauczycieli. W związku w tym Urząd Gminy Wieliszew postanowił zorganizować zebrania informacyjne w poszczególnych placówkach. Poniżej terminy:

  • Szkoła Podstawowa im. J. Wybickiego w Janówku Pierwszym – 17 stycznia godz. 18:00 w sali gimnastycznej
  • Szkoła Podstawowa im. K. Makuszyńskiego w Skrzeszewie – 18 stycznia godz. 18:00 w sali gimnastycznej
  • Szkoła Podstawowa im. T. Kościuszki w  Wieliszewie i Gminne Gimnazjum im. Jana Pawła II w Wieliszewie
    – 19 stycznia godz. 18:00 w holu budynku gimnazjum