Wieliszew. Zoragnizowany po raz drugi – Orszak Trzech Króli w Krubinie

orszak-trzech-kroli-krubin_28

Orszak Trzech Króli w Krubinie (fot. Piotr Mostowiec)

6 stycznia obchodzimy Święto Objawienia Pańskiego, potocznie nazywane Świętem Trzech Króli. Przy bardzo mroźnym dniu po raz drugi przez miejscowość Krubin ulicami  przeszło w przepięknym i kolorowym Orszaku Trzech Króli duża grupa mieszkańców Krubina i zaproszonych gości.

Orszak wyruszył o godzinie 14:15  po błogosławieństwie  ks. Józefa Kałęckiego proboszcza tutejszej parafii. Podążając za trzema Mędrcami ze wschodu wyruszyliśmy Start CSK w Krubinie. Dalej droga prowadziła ulicami Jeziorną, Łabedziową, Nowodworską, Witosa, Leśną i nowym osiedlem w Krubinie ulicą Polna i Czerwienną.

 

Orszak po kolei zatrzymywał się przy następnych domostwach aby pozdrowić mieszkańców i pozwolić szukać gwiazdy, która wszystkich prowadziła do nowo narodzonego dziecięcia. W między czasie wszyscy idący ulicami Krubina  śpiewali zgodnym chórem piękne kolędy. Ileż mimo siarczystego mrozu można było zobaczyć rozradowanych i przyjaznych twarzy. W trakcie orszaku byliśmy poczęstowani gorącą herbatą a na zakończenie w sali OSP Krubin był przygotowany przez mieszkańców Krubina słodki poczęstunek.

Organizatorzy. Sołectwo, Stowarzyszenie nasz Krubin oraz Osp Krubin

Relacja: Piotr Mostowiec

 

Pełna galeria zdjęć TU