Basket Legionowo. Porażka w Pruszkowie (galeria)

pruszkow-legia_06

Basket w Pruszkowie (fot. Renata Sławińska)

W pierwszym spotkaniu obu drużyn w Legionowie na inaugurację sezonu lepsza okazała się drużyna Basketu. Przyszedł czas na rewanż w Pruszkowie, gdzie zmierzyły się dwie najlepsze drużyny Grupy B rozgrywek U12.

Przez dwie kwarty bój o miano najlepszej drużyny w tej grupie rozgrywek miał wyrównany przebieg. Niestety w drugiej części spotkania główną rolę na parkiecie w Pruszkowie odegrali sędziowie:

W trzeciej kwarcie sędziowie gwizdali tylko w jedną stronę – powiedział po spotkaniu trener Robert Sitek. I dodał, nie kryjąc rozczarowania postawą arbitrów : Za pięć fauli szybko spadł nasz najlepszy rzucający Ratowski. Do nich dołączyli także Rajchert i Stelmach. Gospodarze musieli wygrać co najmniej 8 punktami. I wygrali. Gdy tylko doszliśmy rywala w czwartej kwarcie, rozjemcy znów dali znać o sobie. Przykre jest to, że dzieje się już na poziomie jedenastolatków.

MKS I Pruszków – Legionowskie Stowarzyszenie Koszykówki „Basket” 73:52 (14:14, 14:11, 26:8, 19:19)

Basket Legionowo: Ratowski – 23, Sławiński – 17, Rajchert – 2, Szumiata – 2, Kuciewski – 2, Andrzejewski – 2, Nadaj – 2, Stelmach – 2, Miziński, Krynicki, Trzaska.