Legion Legionowo. Zadecydowała czwarta kwarta (galeria)

legion_04

Legion Legionowo w nowych strojach meczowych (fot. Legion)

To miał być rewanż za wysoką porażkę z Warszawy. Legion na wyjeździe doznał 49-punktowej porażki i chciał zmazać plamę ze stolicy. Jeszcze przed ostatnią kwartą podopieczni trenera Przemysława Raczyka prowadzili punktem.

Choć pierwszą kwartę wygrali goście trzema punktami, to w drugiej odsłonie pojedynku prym na parkiecie hali Zespołu Szkół przy Zakopiańskiej wiódł Legion. Dzięki skutecznej grze lidera zespołu Przemysława Lewandowskiego, miejscowi koszykarze po pierwszej połowie spotkania prowadzili 42:33.

Rywale zaczęli odrabiać straty

Legion zaczął tracić przewagę w pod koniec trzeciej kwarty. Goście na dwie minuty przed końcem tej części gry wyszli na prowadzenie 67:66, ale przed syreną, kończącą trzecią kwartę celnie trafił Lewandowski, który w całym spotkaniu zanotował na swoim koncie 30 punktów. Ostatnie 10 minut spotkania to… wyraźna dominacja zespołu gości. – Nie wytrzymaliśmy kondycyjnie tego meczu – powiedział po spotkaniu trener Raczyk. Dodatkowo już w drugiej kwarcie wypadł ze składu Jeremi Kosiński, po kontuzji łydki, a w trzeciej odsłonie pojedynku piąty faul zaliczył Mateusz Witek. Goście rzucili się do agresywnej obrony na całym boisku. Zachowali więcej sił, a wygrywając ostatnią kwartę 27:9, triumfowali w spotkaniu 94:77.