Na jakie studia podyplomowe się zapisać?

Graduates hands throwing graduation hats.

Od kilku lat studia podyplomowe cieszą się bardzo dużym zainteresowaniem. Zastanawiasz się dlaczego? Wszystko przez ogromną konkurencję na rynku pracy oraz rozwój nowych branży, które generują coraz większe zapotrzebowanie na przedstawicieli tzw. nowych zawodów.

Popularne „podyplomówki” są więc świetną okazją do uzupełnienia braków lub odświeżenia wiedzy, ale też zdobycia uprawnień do pracy na zupełnie nowym, lepiej płatnym stanowisku. Chcesz zapisać się na jedną z nich? Poniżej przedstawiamy kierunki, które warto mieć na uwadze.

Organizacja i zarządzanie w administracji publicznej

Posiadasz dyplom z administracji? A może od jakiegoś czasu pracujesz w instytucji publicznej i czujesz, że brak Ci jeszcze odpowiedniej wiedzy na temat jej funkcjonowania? W takim razie powinieneś poważnie pomyśleć nad zapisaniem się na studia z organizacji i zarządzania w administracji publicznej. Jakie zajęcia będziesz realizować? Oprócz podstaw administracji Polski i Unii Europejskiej zgłębisz też prawne aspekty funkcjonowania organizacji samorządowych, podstawy prawa administracyjnego, sztukę zarządzania finansami publicznymi i zarządzania strategicznego.

 

 

Zarządzanie nieruchomościami

Zawsze lubiłeś pracę z klientem i dobrze szła Ci sprzedaż, ale w obecnej pracy nie masz szansy wykazać się na tym polu? Jeśli tak, to zapisz się do www.zpsb.pl na studia podyplomowe z zarządzania nieruchomościami, które umożliwią Ci znalezienie zatrudnienia w szeroko rozumianej branży nieruchomości. W trakcie rocznej nauki zdobędziesz szeroką wiedzę na temat regulacji prawnych oraz specjalistycznych narzędzi stosowanych w sektorze nieruchomości. Do tego nauczysz się wykorzystywać podstawową nomenklaturę ekonomiczną i techniczną oraz poznasz zasady etyczne i zawodowe obowiązujące w branży. Studia na kierunku zarządzanie nieruchomościami mogą podjąć również osoby, które na co dzień zajmują się gospodarowaniem nieruchomościami, np. pracownicy spółdzielni mieszkaniowych, biur i centrów zarządzania nieruchomościami i wspólnot mieszkaniowych.

Psychologia sprzedaży i marketingu

Studia z psychologii sprzedaży i marketingu to kierunek dla każdego, kto interesuje się współczesnym biznesem. Na kierunku realizowane są zagadnienia takie jak techniki sprzedażowe, negocjacje biznesowe, sztuka rozmowy sprzedażowej, psychologia klienta i segmentacji rynku, finansowe i niefinansowe systemy motywacyjne, zarządzanie zespołem czy analiza efektywności działań marketingowych. Psychologia sprzedaży i marketingu powinna zainteresować przede wszystkim osoby prowadzące własny biznes oraz na co dzień pracujące lub ubiegające się o awans na stanowisko menadżera marketingu lub sprzedaży, pracownika działu marketingu lub działu obsługi klienta oraz profesjonalnego stratega.