Delfin Legionowo. Medale pływaków w Mławie

dav

Delfiny startowały w Mławie (fot. Delfin)

Delfin Legionowo nie próżnuje. Znów pracowicie spędził weekend. O Mastersach można przeczytać TUTAJ, a poniżej o młodzieży, która startowała podczas Ogólnopolskich Zawodów Pływackich w Mławie, które odbyły się w dniach 17-18 listopada.

Gospodarzem zawodów pływackich na Pływalni Miejskiej w Mławie był lokalny „Płetwal”. W imprezie wzięło udział 506 zawodników i zawodniczek z 35 klubów pływackich z całej Polski.

Dobry start legionowskich pływaków

W Mławie opiekę trenerską na jedenastoma zawodnikami i zawodniczkami sprawował Piotr Cesarczyk. Na mławskiej pływalni zaprezentowali się: Ala Trzaska, Antonina Pietuch, Weronika Piasecka, Mikołaj Lewandowski, Marcin Zieliński, Jakub Zieliński, Tadeusz Tyczyński, Jan Maciejewski, Daniel Szulc, Filip Zabagło, Kacper Mrozek.

Zarówno w pierwszy dniu zawodów na dystansach 50-metrowych, jak i w
drugim dniu na dystansach 100-metrowych, „Delfiny” biły swoje rekordy życiowe, pokazując się jak z najlepszej strony w rywalizacji sportowej. Na podium stanął, zajmując 2 miejsce na 100 metrów stylem motylkowym, Filip Zabagło z czasem (1.16,08). Ten sam zawodnik zajął 3 lokatę na 100 metrów stylem grzbietowym z czasem (1.11,31). Na wyróżnienie zasługuje Antonina Pietuch, która w na 50 metrów stylem grzbietowym uzyskała czas (45.08), a w popołudniowym finale zajęła