Legionowo. Młoda zawodniczka UKS Delfin wywalczyła dwa złote medale w pływaniu podczas zawodów w Kutnie

Amelia Mikołajczyk na najwyższym stopniu podium w czasie zawodów w Kutnie 1 fot. Starostwo Powiatowe w Legionowie

Amelia Mikołajczyk na najwyższym stopniu podium w czasie zawodów w Kutnie fot. Starostwo Powiatowe w Legionowie

Pod koniec września br. odbyły się Mistrzostwa Miasta Kutno, Międzypokoleniowe Zawody w Pływaniu. W imprezie wzięło udział wielu młodych i utalentowanych pływaków. Powiat legionowski reprezentowała Amelia Mikołajczyk, która zaliczyła świetne występy i zdobyła dwa złote medale.

24 września 2023 r. odbyły się Mistrzostwa Miasta Kutno, Międzypokoleniowe Zawody w Pływaniu. W imprezie wzięła udział Amelia Mikołajczyk, zawodniczka UKS Delfin Legionowo.

Młoda pływaczka, podopieczna trenera Rafała i Michała Perla wystartowała na dwóch dystansach – 50 m stylem dowolnym i 50 m stylem klasycznym. Zarówno w jednym jak i drugim starcie zaprezentowała się wyśmienicie.

Amelia w stylu dowolnym poprawiła swój rekord życiowy, startując na basenie 25m zdobyła zloty medal z wynikiem 32, 61, natomiast w stylu klasycznym, zawodniczka UKS Delfin Legionowo również stanęła na najwyższym stopniu podium, zdobywając drugie w tych zawodach złoto z wynikiem 43,79.

Redakcja Gazety Powiatowej gratuluje Amelii i życzy dalszych sukcesów.