Mistrzostwa Europy w Taekwon-do ITF. Monika Nyrć dołożyła srebro

Monika Nyrć

Monika Nyrć na drugim stopniu podium (fot. PZT)

Monika Nyrć wykorzystała swoją szansę. Po brązowym medalu w testach siły, do kolekcji dołożyła medal srebrny w walkach do 75kg.

Na drodze do walki o złoto taekwondzistka z Chotomowa pokonała dwie rywalki. W wielkim finale walczyła z zawodniczką ze Słowenii:

Moja kategoria zaczęła się w sobotę o godzinie 17.00.  Pierwsza walkę stoczyłam z zawodniczką gospodarzy, Finką Aino Koskinen. Pojedynek zakończył się wynikiem 4:0 i tym samym moim zwycięstwem. Kolejną rywalką była Niemka Viviane Scheffel, którą, pomimo chwilowej trudności, również pokonałam, przechodząc tym samym do finału. Tam czekała na mnie aktualna wicemistrzyni Europy ze Słowenii. Urša Terdin to doświadczona zawodniczka. Okazała się tym razem lepsza ode mnie. Swój pierwszy start w międzynarodowych zawodach w kategorii seniorek zakończyłam zdobywając wicemistrzostwo Europy. Zdobyłam tu całkiem sporo doświadczenia, które postaram się żeby procentowało w przyszłości – podsumowała swój start w Tampere zawodniczka Lotosu Jabłonna.