Pływanie. Michał Perl mistrzem polski w zimowym pływaniu

Michał-Perl-Mistrzem-polski_wynik

Michał Perl (fot. archiwum własne)

Zawodnik legionowskiego klubu UKS „Delfin”, Michał Perl został w Katowicach mistrzem Polski w zimowym pływaniu na dystansie 100 metrów. Zawodnik już szykuje się do Mistrzostw Świata.
12 stycznia w Katowicach odbyły się V międzynarodowe Mistrzostwa Polski w zimowym pływaniu. W zawodach wystartowało blisko 200 zawodników z całego świata. Rywalizacja toczona była na stawie Szlomiok w Dolinie Trzech Stawów. Aura była typowo zimowa. Temperatura powietrza wynosiła 1 stopień Celsjusza, a woda była jeszcze zimniejsza, bo słupek rtęci zatrzymał się już na wartości 0,6 stopnia.

Zawodnik UKS „Delfin” Legionowo wystartował na dystansie sprinterskim – 100 metrów. Zawodnik legionowskiego klubu nie miał sobie równych. Pewnie wygrał dystansując kolejnego przeciwnika aż o 9 sekund. Na tak krótkim dystansie to deklasacja. To jego pierwszy tytuł Mistrza Polski. – było to dla mnie niesamowite nowe doświadczenie, pierwszy raz w życiu pływałem w tak zimnej wodzie. Udało mi się wywalczyć tytuł mistrza Polski. Nie mogę się już doczekać Mistrzostw Świata w Rosji, które będą w marcu. Mam nadzieję, że tam też powalczę o medale i tytuł mistrza. – powiedział po zawodach Michał Perl.