Serock. Kolejny ogólnopolski sukces Ignacego Sławińskiego. Młody tenisista stołowy z gminy Serock III w Mistrzostwach Polski “Żaków”

Ignacy Sławiński na Mistrozstwach Polski Żaków 2022 fot. archiwum prywatne

Ignacy Sławiński na Mistrzostwach Polski "Żaków" 2022 fot. archiwum prywatne

10-letni Ignacy Sławiński, mieszkaniec gminy Serock i tenisista stołowy trenujący w zespole Sokół Serock odnosi kolejne sukcesy. W dniach 4-5 czerwca startował w Indywidualnych Mistrzostwach Polski “Żaków”, które rozegrano w Olkuszu (woj. Małopolskie). Ignacy bardzo dobrze zaprezentował się podczas imprezy, gdzie ostatecznie zajął trzecie miejsce.

Ignacego Sławińskiego, 10-letniego tenisistę stołowego mieszkającego razem z rodzicami w gminie Serock czytelnicy Gazety Powiatowej mogli poznać bliżej w czerwcu 2021 roku. Wtedy to w rozmowie z naszym reporterem tata młodego zawodnika opowiedział o pasji syna, treningach w klubie KS Sokół Serock i kolejnych zwycięstwach oraz sukcesach w tenisie stołowym, które odnosi utalentowany młody sportowiec (wywiad dostępny TUTAJ).

Pod koniec 2021 roku pisaliśmy o dużym sukcesie Ignacego Sławińskiego jakim było zajęcie II miejsca podczas Grand Prix Polski “Żaków” 2021, które odbyło się w Sępólnie Krajewskim (woj. Kujawsko-Pomorskie). Więcej o tym osiągnięciu młodego zawodnika z gminy Serock pisaliśmy TUTAJ.

Indywidualne Mistrzostwa Polski “Żaków” 2022

Ignacy nadal ciężko trenuje oraz odnosi kolejne sukcesy w tenisie stołowym. W dniach 4-5 czerwca br. młody zawodnik z gminy Serock wziął udział w Indywidualnych Mistrzostwach Polski “Żaków”, w których wystartowali najlepsi zawodnicy z całej Polski. 10-latek był rozstawiony podczas imprezy z numerem 5.

W rundzie wstępnej zawodów Ignacy stracił tylko jednego seta i awansował do ćwierćfinału. W zaciętym spotkaniu ćwierćfinałowym wygrał 3:1 i awansował do półfinału, w którym zmierzył się z Hubertem Kwiecińskim (KTS Wicher Lisiec Wielki). Pomimo zaciętej walki Ignacy przegrał 3:0 z Hubertem Kwiecińskim, który jak się później okazało wygrał w finale i zdobył pierwsze miejsce Indywidualnych Mistrzostw Polski “Żaków” 2022.

Gratulujemy sukcesu i życzymy dalszych sukcesów.