Zawodnicy UKS “Delfin” Legionowo zdobyli sześć medali na Letnich Mistrzostwach Polski Masters w pływaniu

W dniach 10-12 czerwca na 50m pływalni w Olsztynie odbyły się Letnie Mistrzostwa Polski Masters w pływaniu. Na tej bardzo ważnej imprezie pływackiej powiat legionowski reprezentowało troje zawodników Klubu UKS “Delfin” Legionowo – Joanna Żbikowska, Andrzej Fajdasz i Michał Perl. Zawodnicy trenujący na co dzień na w Legionowie przywieźli ze sobą sześć medali z zawodów, które rozegrane zostały w Olsztynie.

Joanna Żbikowska wzięła udział w 7 konkurencjach i zdobyła 3 medale w swojej kategorii wiekowej: A (25-29lat). Zawodniczka wywalczyła srebro na 50m i 100m klasycznym oraz brąz na 200m stylem klasycznym. Natomiast na 200m zmiennym oraz 200m dowolnym uplasowała się na 4 pozycji. Wystartowała również na 50m i 100m dowolnym, gdzie zajęła 7 i 5 miejsce.

Michał Perl startujący w roli trenera oraz zawodnika wywalczył łącznie 3 medale w 3 konkurencjach w jakich brał udział. Było to 50m dowolnym (srebrny medal), 50m oraz 100m klasycznym (złoty medal). Michał Perl startował w kategorii wiekowej: A (25-29 lat). Już za dwa miesiące utytułowany zawodnik z Legionowa weźmie udział w Mistrzostwa Europy Masters w Rzymie.

Andrzej Fajdasz startujący w kategorii E (45-49 lat) najwyżej sklasyfikował się na pozycji 7 na 200m stylem grzbietowym. Brał również udział w 4 innych konkurencjach 50m grzbietowym (9 miejsce) i 100m grzbietowym (8 miejsce), 50m dowolnym (12 miejsce) i 100m dowolnym (8 miejsce).

Wszystkim zawodnikom gratulujemy udanych występów w Olsztynie i życzymy dalszych sukcesów.