Gigant Smile. W Krakowie i Tychach najlepsi!

14567968_1095488327173669_2925673536737968610_n

gigant

Bardzo pracowity weekend mieli piłkarze Akademii Piłkarskiej Gigant Smile z Legionowa. W minioną sobotę i niedzielę młodzi legionowscy piłkarze wygrali turnieje w Krakowie i Tychach.

Akademia Piłkarska Gigant Smile Legionowo wybrała się na południe Polski, by walczyć w dwóch największych turniejach piłkarskich dla siedmiolatków.

Kraków – Spar Biała Gwiazda League Wisła Kraków

Pierwszy turniej odbywał się na boiskach Wisły Kraków przy Reymonta. Legionowska drużyna w tym dniu prezentowała bardzo wysoki poziom piłkarski. We wszystkich meczach przeważała i odnosiła zasłużone zwycięstwa. Droga po złoto była ciężka, a rywale to między innymi Wisła Kraków i Lech. Najlepszym strzelcem turnieju został zawodnik z Legionowa Fabian Gulski. Najlepszym bramkarzem wybrano Aleksa Kostro. Po wyczerpującym turnieju zawodnicy udali się na zwiedzanie stadionu Wisły Kraków.

Gra mojego zespołu była na bardzo wysokim poziomie. Dużo pracujemy na treningach żeby zaprezentować swoje umiejętności piłkarskie na takich turniejach. Jestem bardzo zadowolony z gry wszystkich zawodników – chwalił swój zespół trener Bartłomiej Flisek.

Trzeba wspomnieć, że w Akademii Piłkarskiej Gigant Smile Legionowo grali również zawodnicy z rocznika 2010 i 2012.

XVII Międzynarodowy Turniej Tychy Cup 2016

W niedzielę od samego rana zawodnicy rocznika 2009 zmagali się z trudami XVII Turnieju Tychy CUP 2016. Pogoda była iście jesienna z opadami deszczu, mżawką i temperaturą oscylującą w granicach 5-7 stopni. Mimo złej pogody i chłodu na starcie zawodów zjawiły się wszystkie awizowane zespoły. Organizatorzy turnieju zapewnili zawodnikom, trenerom oraz licznie zgromadzonym rodzicom ochronę przez deszczem oraz ciepłe pomieszczenia między meczami, gdzie zawodnicy mogli napić się herbaty. Legionowscy piłkarze Gigant Smile i w tym dniu byli niepokonania. W fazie grupowej zanotowali 2 zwycięstwa i 2 remisy i tym sposobem dostali się do Grupy Mistrzowskiej Ligi Mistrzów. Kolejny etap zawodnicy z Legionowa zdecydowanie wygrali – 4 zwycięstwa i zero bramek straconych, dało zasłużone 1 miejsce! W turnieju wystąpiła polonijna drużyna London United Tigers FC z Londynu, która przyleciała do Tychów już w piątek a w sobotę oglądała również mecz GKS Tychy z Podbeskidziem Bielsko-Biała. Patronat Honorowy nad Turniejem objął: Prezydent Miasta Tychy, MOSiR Tychy, Tyski Sport S.A., Śląski Związek Piłki Nożnej.

Najlepszym zawodnikiem w tym dniu został Jakub Papis, zawodnik Giganta.

Ostateczna klasyfikacja przedstawiała się następująco:

Liga Mistrzów:

1. AP Gigant Smile Legionowo (Jakub Papis),
2. London United Tigers FC (Oskar Janyga),
3. Raków Częstochowa (Ignacy Rosiak),
4. APN GKS Tychy III (Jonatan Jabłoński),
5. MKS Zaborze (Jakub Orlikowski).

Liga Europy:

1. Skra Częstochowa (Nikodem Piszczyk),
2. AP Progress Andrychów (Szymon Bryzek),
3. AP Czarni Kraków (Igor Witek),
4. APN GKS Tychy I (Aleksander Januszko),
5. APN GKS Tychy II (Tomasz Piotrowski).

– Gra moich podopiecznych była bardzo dobra. Cieszę się, że moi zawodnicy mogli rywalizować z najlepszymi drużynami w Polsce jak i w Europie. Poziom, który był podczas rozgrywek również pozytywnie mnie zaskoczył. Dwa puchary wywalczone przez drużynę dają mi wielką satysfakcję z tego co robię. Rozwój całej Akademii idzie w dobrym kierunku. Widzimy to po naszych najmłodszych zawodnikach. Gratuluję organizatorom za zorganizowanie turniejów tak wysokiej rangi! Dziękuję wszystkim rodzicom za gorący doping! – podsumował start swoich podopiecznych trener Flisek.