Legionovia KZB Legionowo. Wójcik pokonał GKS! (galeria)

gks-legionovia

Z Tychów Legionovia wywiozła 3 punkty. Z Niepołomic jeden (fot. arch. Tymon Grabowski)

Trzy kolejne zwycięstwa Legionovii poprawiły humory kibicom piłki nożnej w Legionowie. Na mecz 28. kolejki rozgrywek 2 Ligi podopieczni Ryszarda Wieczorka musieli udać się do Tychów, by zmierzyć się z miejscowym GKS-em.

Kolejna drużyna  czoła drugoligowej tabeli stanęła na drodze piłkarzom z Mazowsza. I kolejna musiała uznać wyższość zawodników z Parkowej. I to po raz drugi w sezonie, bo na początku października Legionovia również pokonała tychowian. W Legionowie padł wynik 1:0.

Piękny gol Grzeszczyka

Czwarta drużyna tabeli ciągle liczy się w walce o awans na zaplecze ekstraklasy. Dlatego też podopieczni trenera Kamila Kieresia byli faworytem spotkania. Już po kwadransie gry gospodarze objęli prowadzenie, po świetnym uderzeniu z rzutu wolnego. Strzał z około 20 metrów został precyzyjnie wykonany przez Łukasza Grzeszczyka. Nikt spośród prawie sześciu tysięcy widzów na stadionie nie spodziewał się, że ich drużyna może zejść z placu boju pokonana.

Wójcik show

Krystian Wójcik zasilił Legionovię zimą, przychodząc do Legionowa z Pogoni Siedlce. Do tej pory nie wpisał się na listę strzelców, grając w siedmiu ligowych spotkaniach. W spotkaniu z tyską drużyną po raz pierwszy trafił do bramki Pawła Florka w 38 minucie gry, wykorzystując bierną postawę obrońców. Po przerwie Legionovia wykorzystała kontrę, po której Wójcik ponownie wygrał pojedynek z bramkarzem gospodarzy. W 51 minucie – konsternacja na trybunach, bo Legionovia wyszła na prowadzenie!

Cisnęli, mieli szansę… nie odrobili

Od tego momentu gospodarze zaczęli być zdecydowanie groźniejsi. Mieli swoje szanse na przechylenie szali na swoją stronę, ale tego dnia nie byli w stanie pokonać dobrze dysponowanego Piotra Smołucha. W doliczonym czasie gry bramkarza Legionovii uratowała poprzeczka, po strzale Grzeszczyka.

GKS Tychy – Legionovia Legionowo 1:2 (1:1)

Strzelcy: 1:0 – 15′ Grzeszczyk, 1:1 – 38′ Wójcik, 1:2 – 51′ Wójcik.

GKS: Florek – Grzybek, Tanżyna, Gancarczyk, Mańka (55′ Wodecki) – Mączyński, Hirskyj (73′ Szumilas), Bukowiec (58′ Zganiacz), Grzeszczyk, Radzewicz – Varadi (61′ Pląskowski).

Legionovia Legionowo: Smołuch – Grzelak, Bajat, Wiktorski – Michalak, Garyga (59′ Ł. Wolsztyński) , Kalinowski (71′ Tylec) Wieczorek, Wójcik (88′ Miś), Milewski – R. Wolsztyński (80′ Goliński).