Dzisiaj

23°C
ciśnienie 1019 hpa,

Jutro

25°C
min. 19°C, maks. 28°C
ciśnienie 1024 hpa,
Poziom zanieczyszczenia powietrza:Pył zawieszony PM 2.5: 12.6 µg/m3 (50% normy)Ozon gazowy (O3): 26.89 µg/m3 (22% normy)Dwutlenek siarki (SO2): 7.1 µg/m3 (2% normy)Dwutlenek azotu (NO2): 17.8 µg/m3 (9% normy)

Legionovia KZB Legionowo. Lider z pewnym zwycięstwem

legionovia-garbarnia

Legionovia Legionowo (fot. arch. Mariusz Sokalski)

Zdegradowana na czwarty poziom rozgrywek, Legionovia KZB Legionowo udała się do Jastrzębia, by rozegrać ligowe spotkanie z liderem rozgrywek. Nie było niespodzianki. Gospodarze przypieczętowali awans do Nice Ligi.

W sobotnie popołudnie śląski klub, mimo słabszej rundy wiosennej, postawił kropkę nad „i”, awansując na drugi stopień rozgrywek w polskie ligi. Legionovia, która na Górnym Śląsku grała już tylko o zachowanie twarzy, nie była w stanie przeciwstawić się rywalom.

Kontrolowali grę

W pierwszej połowie niewiele działo się na boisku. Dopiero w 38 minucie gospodarze objęli prowadzenie, za sprawą Kamila Szymury, który pewnie ulokował piłkę w bramce Mateusza Kochalskiego. GKS lepsze wrażenie sprawiał po przerwie, ale to Legionovia zanotowała trafienie na swoim koncie, doprowadzając do remisu. Duża w tym zasługa… Szymury, który po raz drugi wpisał się na listę strzelców. Tym razem trafił do własnej bramki. taki stan rzeczy nie trwał długo po niespełna 180 sekundach miejscowi kibice mogli cieszyć się  prowadzenia. Dominik Szczęch w 67 minucie popisał się celnym trafieniem. Dziesięć minut później Jastrzębie potwierdziło swoją wyższość. Z jedenastu metrów do bramki Legionovii trafił Szczęch. Było to pokłosiem zagrania piłki ręką jednego z legionowian. GKS, po końcowym gwizdku mógł cieszyć się nie tylko ze zwycięstwa, ale też z awansu na zaplecze Ekstraklasy.

GKS 1962 Jastrzębie – Legionovia KZB Legionowo 3:1 (1:0)

Strzelcy: 1:0 – 38′ Kamil Szymura, 1:1 – 64 Kamil Szymura – samobójcza, 2:1 – 67′ Dominik Szczęch, 3:1 – 77′ Dominik Szczęch – karny.

GKS 1962 Jastrzębie: Grzegorz Drazik – Kacper Kawula, Piotr Pacholski, Kamil Szymura, Dominik Kulawiak, Oskar Mazurkiewicz (89′ Bartosz Semeniuk), Marcin Ruda, Damian Tront, Dominik Szczęch (82′ Dawid Weis), Wojciech Caniboł (73′ Krzysztof Gancarczyk), Ville Salmikivi (87′ Damian Zajączkowski).

Legionovia KZB Legionowo: Mateusz Kochalski – Wojciech Szumilas, Mikołaj Grzelak, Klemen Nemanić, Michal Skwarczek (46′ Grzegorz Mazurek), Mario Vasilj, Konrad Trzmiel (74′ Gracjan Kuśmierek), Konrad Zaklika (84′ Tomasz Wojcinowicz), Mateusz Leleno (87′ Przemysław Rybkiewicz).

Podziel się tą informacją ze znajomymi

Facebook
Google+

Dodaj komentarz