KS Legionovia Legionowo. Remis 1:1 na wyjeździe w trudnym spotkaniu z Legią II Warszawa

KS Legionovia Legionowo. Remis na wyjeździe z Legią II Warszawa fot. KS Legionovia Legionowo.Facebook

KS Legionovia Legionowo. Remis na wyjeździe z Legią II Warszawa fot. KS Legionovia Legionowo/Facebook

W sobotę (11 września) podopieczni trenera Michała Pirosa zmierzyli się na wyjeździe z drużyną Legii II Warszawa. Mecz obfitował w dużą liczbę ciekawych akcji, jednak kibice zobaczyli tylko dwie bramki w tym spotkaniu. Legionovia kończyła mecz w dziesiątkę po czerwonej kartce, którą obejrzał Konrad Budek. Było to piąte spotkanie z rzędu zespołu z Legionowa bez porażki.

KS Legionovia Legionowo po wygraniu czterech spotkań ligowych z rzędu udała się na stadion Legii II Warszawa na mecz w ramach 8 kolejki spotkań. Kibice spodziewali się twardego oraz zaciętego pojedynku i nie pomylili się. Spotkanie obfitowało w dużo ciekawych akcji jednak kibice obejrzeli tylko dwie bramki.

Początek spotkania mógł się rozpocząć znakomicie dla podopiecznych trenera Michała Pirosa. W 3 minucie meczu świetnym podaniem został obsłużony Patryk Koziara. Kapitan Legionovii znalazł się w polu karnym gospodarzy sam na sam z bramkarzem, jednak jego strzał świetnie wybronił Kacper Tobiasz. Parę chwil później to Legia miała swoją okazję, jednak mocny strzał Mladenovicia zza pola karnego przeleciał nad poprzeczką bramki strzeżonej przez Jana Krzywańskiego. W kolejnych minutach zarówno gospodarze jak i goście wykreowali sobie po kilka dobrych sytuacji, ale albo brakowało skutecznego wykończenia albo dobrze reagowali bramkarze i obrońcy. Wydało się, że pierwsza połowa zakończy się bezbramkowym remisem, jednak w 44 minucie to Legionovia objęła prowadzenie. Po dobrej akcji zawodnicy Legionovii znaleźli się w polu karnym Legii, gdzie z 14 metra płaskim i silnym strzałem po ziemi w kierunku dalszego słupka popisał się Michał Bajdur. Piłka wpadła obok bezradnego bramkarza gospodarzy. Pierwsza połowa zakończyła się prowadzeniem Legionovii 1:0.

Na początku drugiej połowy dwie dobre sytuacje wykreowali sobie piłkarze z Legionowa, jednak w obydwu przypadkach piłka po strzałach minęła bramkę Legii II Warszawa. W 58 minucie starania gospodarzy przyniosły efekt i Legia wyrównała. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego najwyżej w górę wyskoczył Kacper Kostorz, który skierował z 6 metra piłkę głową do siatki Legionovii. Na tablicy wyników pojawił się rezultat 1:1. Po tym wyrównaniu obydwie ekipy wykreowały sobie jeszcze kilka dobrych okazji, jednak brakowało skuteczności. W 75 minucie po drugiej żółtej a w konsekwencji czerwonej kartce boisko musiał opuścić zawodnik gości Konrad Budek. Przez ostatni kwadrans podopieczni trenera Michała Pirosa grali w dziesiątkę. Pomimo tego, że Legia starała się wykorzystać grę w przewadze i podkręciła tempo tego spotkania wynik się już nie zmienił, a jeden punkt pojechał do Legionowa.

Remis 1:1 w Warszawie oznacza, że piłkarze Legionovii nie przegrali już piątego spotkania z rzędu i nadal zajmują pierwsze miejsce w tabeli z 17 punktami po 8 rozegranych meczach. Najbliższe spotkanie ligowe podopieczni trenera Michała Pirosa rozegrają przed własną publicznością w sobotę (18 września) z Pilicą Białobrzegi. Będzie to bardzo ważne spotkanie, ponieważ goście z Białobrzegów zajmują drugiej miejsce w tabeli tuż za Legionovią i tracą do niej trzy punkty.

Legia II Warszawa – KS Legionovia Legionowo 1:1 (0:1)

Bramki: Kacper Kostorz (58′) – Michał Bajdur (44′)

Legia II Warszawa: Tobiasz – Astiz, Noiszewski, Konik, Nawotka, Kisiel (59′ Pierzak), Ciepiela (85′ Ciach), Mladenović, Kostorz, Kamiński (68′ Gomes), Włodarczyk (46′ Skwierczyński).

KS Legionovia Legionowo: Krzywański – Waszkiewicz (Smuga 68′), Budek, Zaklika (Dobrogost 78′), Zjawiński (Balicki 65′), Bajdur (Sonnenberg 78′), Bujak, Koziara, Wojdyga, Mroczek (Karabin 68′), Kaczorowski.