KS Legionovia Legionowo rozbiła na stadionie przy Parkowej zespół GKS Wikielec aż 4:0

W sobotę (27 kwietnia) piłkarze Legionovii zmierzyli się na własnym stadionie z ekipą GKS Wikielec w ramach rozgrywek III ligi grupy I. Podopieczni Marcina Broniszewskiego rozbili ekipę gości aż 4:0 i kontynuują serię meczów bez porażki.

W poprzednim (20 kwietnia) meczu ligowym na wyjeździe piłkarze Legionovii zremisowali 2:2 z ekipą Warty Sieradz (więcej pisaliśmy TUTAJ).

Przed sobotnim (27 kwietnia) meczem ekipa GKS Wikielec zajmowała 10 miejsce w ligowej tabeli. Kibice Novii liczyli, że ich ulubieńcy powalczą o komplet punktów, który nadal pozwoli myśleć o otrzymaniu zespołu z Legionowa w III lidze. Ostatecznie spotkanie Novii z GKS Wikielec przyniosło kibicom masę emocji, podczas którego obejrzeli aż cztery bramki.

Od pierwszego gwizdka sędziego Legionovia prezentował się nieźle co przyniosło nagrodę już w 12 minucie. Piłkę do siatki drużyny przyjezdnej skierował Jewhen Radionov. Gospodarze nie zamierzali się jednak zatrzymywać i już w 35 minucie podwyższyli swoje prowadzanie na 2:0. Autorem tego trafienia był również Radionov. Kibice nie zobaczyli już więcej bramek w pierwszej połowie i to podopieczni Marcina Broniszewskiego schodzili na przerwę do szatni w lepszych humorach.

W drugiej połowie przez dłuższy czas utrzymywał się wynik z pierwszej połowy, jednak kibice zobaczyli kolejne bramki. W 71 minucie prowadzenie Novii na 3:0 podwyższył Aleksander Biegański. Ostateczny wynik tego spotkania w 90 minucie ustalił Stanisław Mitura, który zdobył gola na 4:0.

Sobotnie zwycięstwo powoduje, że Legionovia ma na swoim koncie serię czterech meczów z rzędu bez porażki (dwa zwycięstwa i dwa remisy). Novia ma obecnie 25 punktów i zajmuje siedemnaste, przedostatnie miejsce w ligowej tabeli. Do bezpiecznego miejsca, które gwarantuje utrzymanie w III lidze podopieczni Marcina Broniszewskiego tracą obecnie cztery punkty. Najbliższe spotkanie zawodnicy z Legionowa rozegrają już w piątek (3 maja) na wyjeździe z drużyną Lechii Tomaszów Mazowiecki, która zajmuje obecnie w lidze siódme miejsce z 41 punktami.

KS Legionovia Legionowo – GKS Wikielec 4:0 (2:0)

Bramki: Radionov (12’, 35’), Biegański (71’), Mitura (90’)

KS Legionovia Legionowo: Brudnicki, Krajewski, Zaklika, Basiuk (46’ Górski), Biegański (89’ Grochowski), Schwartzman, Wojdyga, Radionov (78’ Mitura), Nakrosius, Sonnenberg, Fabiszewski (66’ Chudy).

GKS Wikielec: Rutkowski, Filipczyk (53’ Jankowski), Jajkowski, Kacperek, Jackowski (60’ Sobotka), Szypulski, Otręba, Kirss (53’ Kordykiewicz), Szmydt (71’ Rosoliński), Kondracki, Kalisz (60’ Kuciński).