KZB Legionovia Legionowo. Kibice nadal czekają na punkty, tym razem Legionovia przegrała z Resovią

ks-legionovia-legionowo

Klub Sportowy Legionovia, fot. KS Legionovia

KZB Legionovia Legionowo pomimo zmiany trenera nadal nie potrafi wskoczyć na właściwe tory. Kibice z utęsknieniem wypatrują ligowych punktów, jednak Legionovia zanotowała kolejną porażkę. Tym razem podopieczni Serhija Zajcewa przegrali na wyjeździe z Resovią Rzeszów 0:3 i zajmują ostatnie miejsce w II lidze.

I połowa wyrównana

W sobotę (28 września) KZB Legionovia Legionowo udała się na mecz wyjazdowy do Rzeszowa z miejscową Resovią. Mecz rozpoczął się o godz. 15. Przez pierwszy kwadrans Legionovia pomimo gry z wyżej notowanym zespołem dawała sobie radę i była zespołem lepszym. Zespół gospodarzy miał prawo odczuwać zmęczenie, ponieważ Resovia w środę grała mecz w ramach Pucharu Polski z Hutnikiem Kraków, w którym pokonała przeciwników po dogrywce 3:2. Niestety to gospodarze w 14. minucie objęli prowadzenie. Resovia wykonywała rzut rożny i po strzale jednego z jej zawodników Jakub Stefaniak sparował piłkę pod nogi Adriana Dziubińskiego, który wbił ją z bliska do bramki. W 45. minucie Legionovia mogła strzelić „gola do szatni” gospodarzom, jednak strzał z dystansu obronił bramkarz Resovii.

II połowa dla gospodarzy

Na drugą połowę zawodnicy Legionovii wyszli zmotywowani i starali się zagrozić bramce Resovii. Działania te mogły przynieść efekt w 62. minucie, kiedy po zamieszaniu w polu karnym gospodarzy piłka wylądowała na poprzeczce. Przez resztę spotkania kontrolę na boisku sprawowali gospodarze i to oni strzelili gola w 86. minucie na 2:0. Resovia postawiła „kropkę nad i” w 94. minucie meczu ustanawiając końcowy wynik spotkania na 3:0. Legionovia po tej przegranej zajmuje obecnie ostanie – 18. miejsce w II Lidze. Najbliższe spotkanie KZB Legionovia Legionowo rozegra w sobotę (5 października) o godz. 16 przed własną publicznością ze Zniczem Pruszków, który zajmuje obecnie 9. miejsce z 17 punktami w II Lidze.

Resovia Rzeszów – KZB Legionovia Legionowo 3:0 (1:0)

Bramki: Resovia Rzeszów: Adrian Dziubiński (14`), Dawid Kubowicz (86`) i Kamil Twardowski (94`).

KZB Legionovia Legionowo: Jakub Stefaniak – Piotr Maślanka, Jonatan Straus, Daniel Choroś, Rafał Zembrowski – Mateusz Małek, Stanisłąw Wawrzynowicz, Patryk Koziara (74` Janković), Eryk Więdłocha, Kacper Będzieszak (64` Gajewski), Karol Podliński (54` Wolski).