KZB Legionovia Legionowo. Nieudany debiut nowego trenera, przegrana ze Stalą Stalowa Wola

ks-legionovia-legionowo

Klub Sportowy Legionovia, fot. KS Legionovia

KZB Legionovia Legionowo podejmowała na własnym stadionie zespół Stal Stalowa Wola. Mecz ten był debiutem na ławce trenerskiej nowego szkoleniowca Serhija Zajcewa. Pomimo dobrej gry i dogodnych sytuacji gospodarze przegrali po golu w samej końcówce 0:1.

Debiut nowego trenera

W sobotę (21 września br.) KZB Legionovia Legionowo podejmowała zespół Stal Stalowa Wola w ramach 10. kolejki II Ligi. Spotkanie to było bardzo ważne dla układu tabeli z punktu widzenia Legionovii. Zespół ze Stalowej Woli zajmował przed tą kolejką miejsce 16. tuż przed gospodarzami z Legionowa. W razie zwycięstwa gospodarze przegoniliby gości w tabeli. Mecz ten był również debiutem na ławce trenerskiej 46-letniego szkoleniowca z Ukrainy Serhija Zajcewa, który zastąpił Marcina Sasala na tym stanowisku. Spotkanie rozpoczęło się o godz. 16. W pierwszych 10 minutach to goście zaatakowali i próbowali zagrozić bramce strzeżonej przez Pawła Błesznowskiego, jednak ich ataki były skutecznie blokowane. Pierwsza połowa zakończyła się bezbramkowym remisem, a obydwie drużyny nie potrafiły przeprowadzić skutecznych akcji pod bramką rywali.

Dobra II połowa Legionovii, jednak to goście triumfowali

Trener Zajcew musiał porządnie przemówić do swoich podopiecznych, ponieważ wyszli oni na drugą połowę naładowani pozytywną energią. Pierwszą groźną sytuację gospodarze przeprowadzili w 50. minucie, jednak po strzale Eryka Więdłochy bramkarz gości sparował piłkę na słupek, a po chwili w poprzeczkę uderzył Piotr Maślanka. W 54. minucie Piotr Podliński trafił w słupek. Legionovia już po 10 minutach pierwszej połowy mogła prowadzić kilkoma bramkami, jednak jak w całym tym sezonie brakuje jej szczęścia i dobrego wykończenia akcji. Praktycznie cała druga połowa przebiegała pod dyktando podopiecznych trenera Zajcewa. Niestety stare piłkarskie powiedzenie: „niewykorzystane sytuację lubią się mścić” uderzyło w gospodarzy. W 89. minucie gola dla gości strzelił Piotr Witasik. Kibice nie oglądali już więcej goli w tym spotkaniu, a mecz zakończył się wynikiem 0:1. Jest to już 9. porażka KZB Legionovii Legionowo z rzędu. Po 10 kolejkach zespół z Legionowa zajmuje przedostanie miejsce w II Lidze, a do bezpiecznego miejsca w tabeli traci już 8 punktów. W najbliższej kolejce Legionovię czeka trudny mecz wyjazdowy z Resovią Rzeszów, które zajmuje 5. miejsce w lidze z 18 punktami.

KZB Legionvia Legionowo – Stal Stalowa Wola 0:1 (0:0)

Bramki: Stal Stalowa Wola: Witasik (89`)

KZB Legionovia Legionowo: Paweł Błesznowski – Rafał Zembrowski, Bartosz Gołaszewski (75` Pietraszkiewicz), Daniel Choroś, Jonatan Straus, Stanisław Wawrzynowicz, Patryk Koziara, Eryk Więdłocha, Luka Janković (72` Małek), Piotr Maślanka, Karol Podliński (72` Gajewski).