KZB Legionovia Legionowo. Pewne zwycięstwo na własnym stadionie z GKS Wikielec 3:0

web-;egionovia

W sobotę (13 marca) podopieczni Michała Pirosa zmierzyli się na własnym boisku z GKS Wikielec. Dzięki dobrej postawie piłkarze Legionovii wygrali 3:0 i awansowali na 2 miejsce w tabeli.

W sobotę piłkarze z Legionowa podejmowali zespół GKS Wikielec. Podopieczni Michała Pirosa przed tym spotkaniem zajmowali 5 miejsce w tabeli III ligi grupy I z 33 punktami. Goście po rozegraniu 18 ligowych meczów posiadali na swoim koncie 25 punktów. Pomimo tego, że ekipa przyjezdna była niżej w tabeli, to w poprzednich trzech spotkaniach zdobyła 7 punktów wygrywając między innymi ze Świtem Nowy Dwór i Polonią Warszawa. Kibice Legionovii mieli jednak nadzieję na dobre widowisko i trzy punkty.

Od początku pierwszej połowy podopieczni Michała Pirosa narzucili swój styl gry starając się jak najszybciej zdobyć prowadzenie w tym spotkaniu. Taka postawa przyniosła efekt już w 12 minucie. Piłka trafiła do ustawionego tuż przed polem karnym na wprost bramki Michała Bajdura. Pomocnik Legionovii uderzył bardzo mocno bez przyjęcia i posłał futbolówkę do siatki obok bezradnego bramkarza GKS Wikielec. Gospodarze nie odpuszczali i nadal dyktowali warunki tego spotkania. W 26 minucie piłka trafiła do Andrzeja Trubehy. Napastnik Legionovii po przebiegnięciu kilkunastu metrów zdecydował się na strzał ze skraju pola karnego. Potężnie kopnięta piłka poleciała niemal w samo okienko bramki obok interweniującego bramkarza GKS Wikielec. Było to już 9 trafienie w sezonie najskuteczniejszego zawodnika Legionovii. Wynikiem 2:0 zakończyła się pierwsza połowa.

Druga połowa spotkania

W drugiej połowie zawodnicy KZB Legionvii Legionowo nie zamierzali zwalniać tempa i również dyktowali warunki w meczu. Na efekty nie trzeba było długo czekać. W 52 minucie gospodarze wykonywali rzut wolny z okolic narożnika boiska. Po bardzo dobrym dośrodkowaniu Michała Bajdura w okolice piątego metra od bramki gości najwyżej wyskoczył Andrzej Trubeha i skierował głową piłkę do siatki. Dla napastnika Legionovii było to już 10 trafienie w obecnym sezonie. Do końca meczu gospodarze kontrolowali wydarzenia na boisku. Goście próbowali parę razy zagrozić bramce strzeżonej przez Jana Krzywańskiego, jednak formacja defensywna Legionovii nie pozwoliła się pokonać. Ostatecznie  sobotnie spotkanie przy ulicy Parkowej w Legionowie zakończyło się wynikiem 3:0.

Dzięki temu efektownemu zwycięstwu i potknięciom Świtu Nowy Dwór oraz Polonii Warszawa podopieczni Michała Pirosa awansowali na drugie miejsce w tabeli. Zawodnicy z Legionowa tracą do lidera – Pogoni Grodzisk Mazowiecki 9 punktów. Przypomnijmy, że po rozegraniu 21 ligowych spotkań tabela zostanie podzielona na grupę mistrzowską (zespoły z miejsc 1-8), w której będą prowadzone zmagania o awans do II Ligi. Natomiast zespoły z miejsc 9-22 po rozegraniu 21 spotkań znajdą się w grupie spadkowej i będą walczyć o utrzymanie. Najbliższy mecz w ramach 20 kolejki spotkań podopieczni Michała Pirosa rozegrają w niedzielę (21 marca) na wyjeździe z zajmującym 11 pozycję w lidze Pelikanem Łowicz.

KZB Legionovia Legionowo – GKS Wikielec 3:0 (2:0)

Bramki: M.Bajdur (12`), A.Trubeha (26`, 52`)

KZB Legionovia Legionowo: Krzywański – Kaczorowski, Bujak, Choroś, Barański (82 Lewandowski), Koziara, Zjawiński, Kluska (82 Karabin), Bajdur (75 Turkowski), Mroczek (67 Dobrogost), Trubeha (75 Popazjan).

GKS Wikielec: Wojno – Jajkowski, Kacperek, Otręba, Korzeniewski (74 Serbintowicz), Cistowski (46 Wójcik), Jankowski, Szypulski, Suchocki (46 Grzybowski), Rosoliński (74 Wacławski), Bartkowski (80 Sobociński).