KZB Legionovia Legionowo. Przegrana z Bytovią Bytów po golu w 94. minucie spotkania

KS Legionovia Legionowo fot. KS Legionovia

W sobotę (11 lipca) piłkarze KZB Legionovii Legionowo zmierzyli się na wyjeździe z Bytovią Bytów w ramach 31. kolejki II ligi piłkarskiej. Podopieczni Bogdana Jóźwiaka przegrali w dramatycznych okolicznościach 4:3.

Pomimo braku szans na utrzymanie się w II lidze piłkarze KZB Legionovii Legionowo postanowili w dobrym stylu pożegnać się z ligą, zapewniając kibicom dobre widowisko w pozostałych spotkaniach sezonu. Tydzień wcześniej efektownie pokonali Gryfa Wejherowo 5:2. W sobotę (11 lipca) udali się na stadion Bytovii Bytów, która walczy o awans do I ligi.

Po pierwszym gwizdku sędziego to gospodarze lepiej weszli w to spotkanie. Już w 4. minucie po błędzie obrony Legionovii gola zdobył Piotr Giel. Podopieczni Bogdana Jóźwiaka nie zamierzali się poddawać i rzucili się do ataku próbując wyrównać. Jednak to gospodarze wykorzystali kolejną okazję i po dośrodkowaniu z rzutu rożnego gola głową w 32. minucie zdobył Karol Czubak. Wynikiem 2:0 dla Bytowa zakończyła się pierwsza połowa.

W drugiej połowie piłkarze Legionovii wybiegli na murawę mocno zdeterminowani, żeby strzelić gola kontaktowego. Taka postawa została nagrodzona w 60. minucie. Po dośrodkowaniu w pole karne gola głową zdobył Karol Podliński. Strzelona bramka zmotywowała jeszcze bardziej piłkarzy z Legionowa. W 65. minucie strzałem z rzutu wolnego do remisu doprowadził Michał Bajdur. W 72. minucie ten sam zawodnik wyprowadził Legionovię na prowadzenie. Bramka ta podziałała mobilizująco na gospodarzy, którzy zaczęli mocniej atakować i w 81. minucie za sprawą Karola Czubaka Bytovia wyrównała. Po tym golu końcowe minuty spotkania były bardzo nerwowe. W 84. minucie po faulu na przeciwniku czerwoną kartkę obejrzał zawodnik Legionovii Andrzej Trebuha. Minutę później z boiska za drugą żółtą kartkę z boiska usunięty został piłkarz Bytovii, Przemysław Lech. W 87 minucie piłkarz Legionovii wyszedł z kontratakiem, jednak tuż przed polem  karnym został sfaulowany przez ostatniego obrońcę. Adrian Bielawski obejrzał za ten faul czerwoną kartkę. Wydawało się, że mecz zakończy się podziałem punktów, jednak ostanie słowo należało do gospodarzy, którzy w 94 minucie grając w dziewięciu wykorzystali rzut wolny i po strzale Karola Czubaka Bytovia wygrała to spotkanie 4:3, a sam zawodnik zdobył trzy bramki.

Najbliższy mecz piłkarze Legionovii Legionowo rozegrają w środę (15 lipca) z zespołem Błękitni Stargard.

Bytovia Bytów – KZB Legionovia Legionowo 4:3 (2:0)

Bramki: 1:0 Piotr Giel (4.), 2:0 Karol Czubak (32.), 2:1 Karol Podliński (60.), 2:2 Michał Bajdur (65.), 2:3 M. Bajdur (72.), 3:3 K. Czubak (81.), 4:3 K. Czubak (94.).