KZB Legionovia Legionowo. Przegrana z Górnikiem Łęczna 0:2 w ostatnim meczu sezonu. Wiadomo już, kto poprowadzi zespół w nowym sezonie

KS Legionovia Legionowo fot. KS Legionovia

W sobotę (25 lipca) piłkarze KZB Legionovii Legionowo podejmowali na Stadionie Miejskim w Legionowie piłkarzy Górnika Łęczna. Podopieczni Bogdana Jóźwiaka pomimo dobrej gry przegrali spotkanie 0:2. Klub poinformował również, kto od nowego sezonu poprowadzi zespół w meczach III ligi.

W sobotę (25 lipca) rozegrana została ostatnia, 34, kolejka piłkarskiej II ligi w sezonie 2019/2020. Piłkarze KZB Legionovii podejmowali na własnym stadionie zespół Górnika Łęczna, który cały czas walczył o wygranie II ligi i o bezpośredni awans do I ligi. Spotkanie rozpoczęło się o godz. 17. Po pierwszym gwizdku, pomimo tego że podopieczni Bogdana Jóźwiaka nie mieli już szans na utrzymanie w II lidze grali z faworyzowanym przeciwnikiem jak równy z równym. Goście nie forsowali tempa, przez większą część czasu gra toczyła się w środkowej strefie boiska. Goście przeprowadzili parę groźnych akcji, jednak dobrze dysponowany był Daniel Podleśny. Bramkarza Górnika starał się zaskoczyć Marcin Kluska oddając dwa groźne strzały z dystansu. Zostały one jednak wybronione. Wynikiem bezbramkowym zakończyła się pierwsza połowa.

W drugiej połowie to goście prezentowali się lepiej. Efekt takiej gry przyniosła im 50. minuta, kiedy to po strzale Górnika piłka wylądowała na poprzeczce, a późniejsze zamieszanie w polu karnym wykorzystał Aron Stasiak, który wbił piłkę do bramki. Goście objęli prowadzenie. Piłkarze Legionovii starali się wyrównać. Dobre dwie okazje miał Karol Podliński, jednak nie udało mu się pokonać bramkarza gości, Adriana Kostrzewskiego. W 66. minucie po faulu Damiana Podleśnego na zawodniku Górnika gola z rzutu karnego strzelił Paweł Wojciechowski. Wynikiem 2:0 dla Górnika Łęczna zakończyło się spotkanie w Legionowie. Ostatni gwizdek w meczu z Górnikiem Łęczna oznacza koniec występów w II lidze w sezonie 2020/2021 dla piłkarzy z Legionowa, którzy zajęli przedostanie, 17. miejsce i spadli do III ligi. Dla gości wygrana w Legionowie oznacza, że zajęli 1. miejsce w II lidze i awansowali do I ligi. Mecz ten był również ostatnim dla Bogdana Jóźwiaka na ławce trenerskiej klubu z Legionowa. Władze Legionovii już 8 lipca poinformowały, że poprowadzi on zespół tylko do końca sezonu.

Znane jest już nazwisko osoby, która poprowadzi zespół w sezonie 2020/2021. W meczach III ligi zespół Legionovii poprowadzi dotychczasowy asystent trenera Bogdana Jóźwiaka, Michał Piros.

KZB Legionovia LegionowoGórnik Łęczna 0:2 (0:0)

Bramki: Górnik Łęczna: Stasiak (50.), Wojciechowski (66.)

KZB Legionovia Legionowo: Podleśny (84. Krzywański) – Kaczorowski, Zambrowski, Choroś, Weremko – Małek (74. Turkowski), Koprowski (86. Sobota), Koziara, Kluska, Trubeha (74. Lewandowski) – Podliński.

Górnik Łęczna: Kostrzewski – Sasin, Baranowski, Midzierski, Leandro – Goliński (90. Turek), Cierpka (90. Tymosiak), Stromecki, Wojciechowski, Stasiak (85. D. Lewandowski) – Śpiączka (86. Korczakowski).