KZB Legionovia Legionowo. Przegrana w ważnym meczu na wyjeździe ze Stalą Stalowa Wola 2:0

KS Legionovia Legionowo fot. KS Legionovia

W sobotę podopieczni Bogdana Jóźwiaka wybrali się do Stalowej Woli na bardzo ważne spotkanie w ramach 27. kolejki II ligi piłkarskiej. Niestety piłkarzom z Legionowa nie udało się wywalczyć nawet punktu. Stal Stalowa Wola wygrała 2:0.

W sobotę (20 czerwca) piłkarze KZB Legionovii Legionowo udali się na mecz wyjazdowy ze Stalą Stalowa Wola w ramach 27. kolejki spotkań II ligi piłkarskiej. Przed tym spotkaniem Legionovia zajmowała 17. miejsce w tabeli, natomiast gospodarze byli na pozycji 16. Po pierwszym gwizdku arbitra mecz był wyrównany. Taki stan rzeczy utrzymał się do 30. minuty. Później to gospodarze narzucili swój styl gry i byli bliscy objęcia prowadzenia pod koniec pierwszej połowy. Po strzale Michała Płonki piłkę z linii bramkowej wybiła defensywa Legionovii. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 0:0.

W drugiej połowie to gospodarze nadal prowadzili grę. W 51. minucie Stal Stalowa Wola objęła prowadzenie po strzale Michała Fidziukiewicza w 51. minucie. 10 minut później gospodarze podwyższyli prowadzenie na 2:0 po strzale Kacpra Śpiewaka. Legionovia starała się strzelić bramkę kontaktową, jednak to gospodarze prowadzili grę i mieli jeszcze parę dobrych okazji na podwyższenie wyniku. Ostatecznie spotkanie zakończyło się wygraną gospodarzy 2:0. Po tym spotkaniu Legionovia nadal zajmuje 17. miejsce w tabeli z 20 punktami. Do bezpiecznego miejsca traci 14 punktów. Najbliższe spotkanie ligowe podopieczni Bogdana Jóźwiaka rozegrają 27 czerwca na własnym stadionie z zajmującą 4 miejsce w tabeli Resovią Rzeszów.

Stal Stalowa Wola – Legionovia Legionowo: 2:0 (0:0)

Bramki: M. Fidziukiewicz (51′), K. Śpiewak (61′)

Stal Stalowa Wola: Pietrzkiewicz – Jarosz, Witasik, Mroziński, Sobotka (68′ Zmorzyński), Jopek (64′ Ciepiela), Stelmach, Waszkiewicz, M. Płonka (73′ Chromiński), Śpiewak (90′ Tłuczek), Fidziukiewicz.

KZB Legionovia Legionowo: Podleśny – Waleńcik, Zembrowski, Weremko, Zaklika, Koprowski (57′ Kluska), Podliński, Maślanka (62′ Bajdur), Koziara, Małek (72′ Trubeha), Bury (82′ Kaczorowski).