KZB Legionovia Legionowo. Przegrana na wyjeździe z Błękitnymi Stargard 2:1

ks-legionovia-legionowo

Klub Sportowy Legionovia, fot. KS Legionovia

KZB Legionovia Legionowo po trzech ostatnich meczach ligowych, w których nie przegrała i zdobyła 5 punktów jechała do Stargardu w pozytywnych nastrojach na spotkanie z Błękitnymi Stargard. Mecz nie ułożył się jednak po myśli gości. Błękitni Stargard pokonali Legionovię 2:1.

I połowa

Mecz rozpoczął się o godz. 13. w sobotę (26 października) na Stadionie Miejskim w Stargardzie Szczecińskim. Pierwsza połowa toczyła się pod dyktando gospodarzy, którzy zdominowali ekipę Legionovii. Już w 3. minucie Stargard mógł strzelić gola, jednak piłkę z linii bramkowej wybił jeden z obrońców. Pomimo przewagi gospodarzy Legionovia starała się co jakiś czas odpowiedzieć. W 11. minucie gospodarze przeprowadzili szybką akcję, a Piotr Kurbiel strzałem ze skraju pola karnego pokonał Pawła Błesznowskiego. Wynikiem 1:0 dla gospodarzy zakończyła się pierwsza połowa.

II połowa

W drugiej połowie obraz tego spotkania się nie zmienił. Gospodarze nadal kontrolowali grę i starali się podwyższyć swoje prowadzenie. Ich starania zostały nagrodzone w 76. minucie, kiedy po błędzie jednego z obrońców Legionovii swoją drugą bramkę strzelił Piotr Kurbiel. W tym momencie na tablicy widniał wynik 2:0. Ten gol podział na gości, którzy wykorzystali rozluźnienie w zespole gospodarzy i już minutę później, bo w 77. minucie po szybkiej akcji gola kontaktowego strzelił Eryk Więdłocha. Od tego momentu Legionovia starała się doprowadzić do wyrównania, jednak wynik już się nie zmienił. Błękitni Stargard wygrali z KZB Legionovia Legionovo 2:1.

Błękitni Stargard – KZB Legionovia Legionowo 2:1(1:0)

Bramki: Błękitni Stargard: Piotr Kurbiel(11`, 76`) KZB Legionovia Legionowo: Eryk Więdłocha(77`)

Błękitni Stargard: M. Rzepecki – J. Szrek, J. Ostrowski, H. Sadowski, B. Sitkowski, K. Sanocki (75` M. Bochnak), F. Karmański (78` H. Krawczun), P. Łysiak, W. Fadecki, P. Paczuk, P. Kurbiel.

KZB Legionovia Legionowo: P. Błesznowski – B. Gołaszewski, B. Waleńcik, D. Choroś (78` K. Podliński), J. Straus, M. Małek (46` E. Więdłocha), P. Koziara (55` L. Janković), A. Imiela, E. Hajrović, D. Pietraszkiewicz (78` K. Zaklika), A. Gajewski.