KZB Legionovia Legionowo. Przegrana na wyjeździe z Legią II Warszawa

KZB Legionovia Legionowo. Przegrana na wyjeździe z Legią II Warszawa fot. KS Legionovia Legionowo.Facebook

KZB Legionovia Legionowo. Przegrana na wyjeździe z Legią II Warszawa fot. KS Legionovia Legionowo/Facebook

W sobotę (15 maja) piłkarze KZB Legionovii Legionowo udali się na mecz wyjazdowy z Legią II Warszawa. Niestety podopiecznym Michała Pirosa nie udało się przywieźć nawet punktu z Warszawy. Legia II Warszawa wygrała to spotkanie 3:1.

Po dobrym początku roku 2021, kiedy to podopieczni Michała Pirosa wygrali pięć ligowych spotkań z rzędu wydawało się, że piłkarze znaleźli odpowiedni rytm, który pozwoli im powalczyć o awans do II ligi. Niestety od przegranej na wyjeździe z liderem tabeli Pogonią Grodzisk Mazowiecki piłkarze z Legionowa notują gorszy okres gry. Szczególnie jeżeli chodzi o mecze na wyjazdach. Z trzech ostatnich delegacji podopieczni Michała Pirosa nie przywieźli nawet jednego punktu. Trzeba jednak oddać, że były to między innymi trudne mecze z Pogonią Grodzisk Mazowiecki i Świtem Nowy Dwór Mazowiecki. Kibice liczyli na przełamanie swoich ulubieńców w meczach na wyjeździe z Legią II Warszawa.

Początek sobotniego spotkania w Warszawie był jak kubeł zimnej wody dla podopiecznych Michała Pirosa. Gospodarze objęli prowadzenie w 6 minucie po bramce Yehor Matsenko. Goście z Legionowa nie zdążyli się pozbierać po stracie pierwszej bramki, kiedy w 11 minucie gola na 2:0 strzelił Damian Warchoł. Legionovia starała się zdobyć bramkę kontaktową. Starania te przyniosły efekt w 32 minucie. Piłkę do siatki gospodarzy posłał Andrzej Trubeha, dla którego była to już 15 bramka w sezonie. Wynikiem 2:1 dla Legii II zakończyła się pierwsza połowa.

W drugiej części spotkania kibice Legionovii liczyli na wyrównanie. Pomimo starań gości, to gospodarze postawili kropkę nad i podwyższyli prowadzenie w 74 minucie. Jana Krzywańskiego pokonał ponownie Damian Warchoł. Jak się okazało była to ostatnia bramka w tym spotkaniu. Sobotni mecz między Legią II Warszawa a Legionovią zakończył się wynikiem 3:1.

Dla podopiecznych Michała Pirosa sobotnia porażka byłą już czwartą ligową przegraną na wyjeździe z rzędu. Obecnie piłkarze z Legionowa zajmują trzecie miejsce w tabeli z 52 punktami i do prowadzącej Pogoni Grodzisk Mazowiecki tracą już 16 punktów. Do końca sezonu pozostało już tylko 6 spotkań, w których można zdobyć maksymalnie 18 punktów. Najbliższe spotkanie ligowe piłkarze z Legionowa rozegrają na własnym stadionie przy Parkowej już w sobotę (22 maja) z liderem tabeli Pogonią Grodzisk Mazowiecki.

Legia II Warszawa – KZB Legionovia Legionowo 3:1 (2:1)

Bramki: Y. Matsenko (5′), D. Warchoł (11′, 74′) – A. Trubeha (32′)

Legia II: Tobiasz – Matsenko, Mosór, Pruchnik, Kwiatkowski (82′ Cichocki), Kurowski, Ciepiela (86′ Gościniarek), Konik, Warchoł, Włodarczyk (46′ Kamiński), Barnowski (55′ Kwietniewski).

Legionovia: Krzywański – Kaczorowski, Bujak, Choroś, Karabin, Mroczek (64′ Papazjan), Koziara, Zjawiński (72′ Dobrogost), Bajdur, Kluska (84′ Lewandowski), Trubeha.