KZB Legionovia Legionowo. Przegrana na wyjeździe z Pogonią Grodzisk Mazowiecki

KZB Legionovia Legionowo. Przegrana na wyjeździe z Pogonią Grodzisk Mazowiecki fot. KZB Legionovia Legionowo.Facebook

KZB Legionovia Legionowo. Przegrana na wyjeździe z Pogonią Grodzisk Mazowiecki fot. KZB Legionovia Legionowo/Facebook

W sobotę (10 kwietnia) podopieczni Michała Pirosa zmierzyli się na wyjeździe z liderem tabeli III Ligi grupy I Pogonią Grodzisk Mazowiecki. Niestety piłkarze z Legionowa nie dali rady gospodarzom i przegrali 1:0.

Sobotnie spotkanie w Grodzisku Mazowieckim było bardzo ważne dla układu tabeli. Piłkarze Legionovii w razie zwycięstwa mogli zbliżyć się do Pogoni na odległość dwóch punktów. Kibice mieli jednak świadomość, że gospodarze nie bez powodu są liderem tabeli po rozegraniu 22 spotkań ligowych. Za podopiecznymi Michała Pirosa przemawiała jednak dobra passa pięciu zwycięstw w pięciu ostatnich spotkaniach ligowych.

Pierwsza połowa to wyrównane spotkanie. Obie ekipy skupiały się szczególnie na tym, żeby nie stracić bramki. Nie brakowało walki i twardej gry jednak klarownych sytuacji pod jedną jak i drugą bramką było niewiele. Ta część spotkania zakończyła się wynikiem 0:0.

Na drugą połowę trener gospodarzy wpuścił na boisko Michała Wrzesińskiego. Okazało się, że zawodnik ten tchnął nowe siły w swój zespół. Pogoń starała się narzucić swoje warunki gry i w 55 minucie taka postawa się opłaciła. Po przejęciu piłki na własnej połowie zawodnicy gospodarzy przeprowadzili szybką kontrę, a w polu karnym przytomnie zachował się Michał Wrzesiński, który ograł dwóch obrońców Legionovii i skierował piłkę do siatki. Po stracie gola podopieczni Michała Pirosa zaczęli częściej atakować bramkę Pogoni co pozwoliło grać gospodarzom z kontrataku. Niestety pomimo starań zawodników z Legionowa wynik nie uległ zmianie. Pogoń Grodzisk Mazowiecki wygrała 1:0.

Pomimo sobotniej porażki Leginovia utrzymała się na drugim miejscu w lidze z 45 punktami jednak podopieczni Michała Pirosa tracą do pierwszej Pogoni Grodzisk Mazowiecki 8 punktów. Do końca sezonu pozostało jednak jeszcze 12 ligowych kolejek i kibice liczą, że piłkarze z Legionowa nie powiedzieli jeszcze ostatniego słowa i powalczą o awans do II ligi. Najbliższa okazja na zdobycie trzech punktów będzie już w niedzielę (18 kwietnia). Podopieczni Michała Pirosa podejmą na własnym stadionie Polonię Warszawa.

Pogoń Grodzisk Mazowiecki – KZB Legionovia Legionowo 1-0 ( 0-0 )

Bramki: Michał Wrzesiński (55`)

Pogoń Grodzisk Mazowiecki: Przyrowski – Broniarek, Kołaczek, Lisowski (83` Kowalczyk), Zembrowski, Jaroń, Strzałkowski (45` Wrzesiński), Kobiera, Urbański (74` Gzieo ), Maślanka (88` Krajewski ), Gładysz.

KZB Legionovia Legionowo: Krzywański – Kluska, Zjawiński, Bajdur, Bujak, Barański, Mroczek (83` Papazjan), Dobrogost (60` Karabin), Kaczorowski, Trubeha, Choroś.