KZB Legionovia Legionowo. Przegrana na wyjeździe z Unią Skierniewice 4:2

KS Legionovia Legionowo fot. KS Legionovia

W sobotę (24 października) podopieczni Michała Pirosa grali na wyjeździe z Unią Skierniewice. Piłkarze z Legionowa przegrali 4:2, chociaż po pierwszej połowie nic nie zapowiadało tak wysokiej porażki.

Przed sobotnim (24 października) spotkaniem piłkarze Legionovii rozegrali dobry mecz w środę (21 października) z Legią II i wygrali na wyjeździe 1:0. Dzięki temu zwycięstwu piłkarze z Legionowa mieli w I grupie III Ligi najlepszy bilans ze wszystkich zespołów grających na wyjeździe (5 zwycięstw i 1 remis). Zupełnie inaczej przedstawia się forma podopiecznych Michała Pirosa na własnym stadionie (1 zwycięstwo, 2 remisy i 2 porażki). Kibice liczyli, że uda się podtrzymać dobrą formę w meczach wyjazdowych. Jednak piłkarze ze Skierniewic przed meczem z Legonovią zdobyli na własnym stadionie 12 punktów na 18 możliwych (4 zwycięstwa i 2 porażki). Zapowiadało się, że mecz będzie wyrównany.

Od pierwszego gwizdka arbitra obydwa zespoły starały się stworzyć sobie dogodne sytuacje do strzelenia gola. W 10 minucie błąd w obronie pod własną bramką popełnili zawodnicy Legionovii, a sytuację wykorzystali gospodarze. Gola na 1:0 strzelił Robert Kowalczyk. Podopieczni Michała Pirosa starali się doprowadzić do wyrównania. Starania te przyniosły efekt w 29. minucie, kiedy po ładnej akcji gości gola strzelił Bartosz Dąbrowski. Pierwsza połowa zakończyła się rezultatem 1:1.

Druga połowa rozpoczęła się lepiej dla gospodarzy. W 52. minucie w polu karnym Legionovii faulowany był napastnik Unii Skierniewice. W 53. minucie rzut karny na bramkę zamienił Paweł Czarnecki. W 60 minucie gospodarze podwyższyli prowadzenie na 3:1 po drugim trafieniu w tym spotkaniu Roberta Kowalczyka. W 75 minucie po strzale ze skraju pola karnego na 4:1 podwyższył zawodnik Unii Skierniewice, Piotr Kłąb. W 77 minucie po rzucie wolnym dla Legionovii gola samobójczego zdobył zawodnik gospodarzy Paweł Czarnecki. Było to ostatnie trafienie w tym meczu, a całe spotkanie zakończyło się wynikiem 4:2 dla gospodarzy.

Po tej porażce zawodnicy KZB Legionovii Legionowo zajmują 8 miejsce z 21 punktami. W obecnym sezonie w I grupie III Ligi grają 22 zespoły. Po rozegraniu 21 spotkań w rundzie jesiennej tabela zostanie podzielona na grupę mistrzowską (zespoły z miejsc 1-8), w której będą prowadzone zmagania o awans do II Ligi. Natomiast zespoły z miejsc 9-22 po rozegraniu 21 spotkań znajdą się w grupie spadkowej i będą walczyć o utrzymanie.

Najbliższe spotkanie ligowe podopieczni Michała Pirosa rozegrają na własnym stadionie w sobotę (31 października) z zespołem KS Kutno, który zajmuje obecnie 4 miejsce z 24 punktami.

Unia Skierniewice – KZB Legionovia Legionowo 4:2 (1:1)

Bramki: R. Kowalczyk (10′, 60′), P. Czarnecki (53′ k.), P. Kłąb (75′) – B. Dąbrowski (29′), Gol sam. (77′)

Unia Skierniewice: Brudnicki – Dudziński, Czarnecki, Stępień, Makuch, Łojszczyk, Dzięgielewski, Pieńkowski, K. Kowalczyk, Karasek, R. Kowalczyk.

KZB Legionovia Legionowo: Błesznowski – Kaczorowski, Choroś, Gibas, Barański, Karabin (75′ Kowalski), Koziara, Kluska, Dąbrowski (46′ Mich), Bajdur, Trubeha.