KZB Legionovia Legionowo. Remis z Olimpią Elbląg 2:2 na własnym stadionie, punkt wyrwany w samej końcówce meczu

ks-legionovia-legionowo

Klub Sportowy Legionovia, fot. KS Legionovia

W sobotę KZB Legonovia Legionowo podejmowała na Stadionie Miejskim w Legionowie zespół Olimpii Elbląg. Goście z północy Polski byli faworytami tego spotkania, jednak podopieczni Serhija Zajcewa nie zamierzali się poddawać. W samej końcówce doprowadzili do wyrównania, dzięki czemu kolejny cenny punkt pozostał w Legionowie.

I połowa dla gości

W sobotę (2 listopada) o godz. 13.30 na Stadionie Miejskim KZB Legionovia Legionowo podejmowała Olimpię Elbląg. Zespół gości przed tym spotkaniem zajmował 5 miejsce w II Lidze z 28 punktami, a Legionovia ostatnie 18 miejsce z 8 punktami. Od pierwszego gwizdka arbitra to goście byli stroną przeważającą w pierwszej połowie, czego potwierdzeniem był gol zdobyty przez Michała Kuczałka w 20 minucie. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego zawodnik ten głową skierował piłkę do bramki Legionovii. Gospodarze jednak nie zamierzali się poddawać. W 33. minucie po rzucie rożnym i zamieszaniu w polu karnym Olimpii najwięcej zimnej krwi zachował Kacper Będzieszak, który posłał piłkę do bramki. W tym momencie był bramkowy remis. W 35. minucie goście wykonywali kolejny rzut rożny. Po dośrodkowaniu piłkę do siatki Legionovii posłał Tomasz Lewandowski. Pierwsza połowa zakończyła się prowadzeniem Olimpii 2:1.

II połowa dla gospodarzy

W drugiej połowie goście nadal starali się kontrolować grę i przebieg tego spotkania. Wydawało się, że wynik już się nie zmieni, jednak w 88. minucie po dośrodkowaniu w pole karne Olimpii najlepiej zachował się Karol Podliński, który przelobował bramkarza i głową skierował piłkę do siatki. Końcowy wynik tego spotkania to 2:2. Dzięki temu zdobytemu punktowi Legionovia opuściła ostatnie miejsce w tabeli i obecnie zajmuje miejsce 17. Niestety jednak do bezpiecznego 14. miejsca Legionovia traci już 9 punktów. W najbliższej kolejce (9 listopada) nie będzie łatwo o punkty, ponieważ zespół z Legionowa uda się w delegację na mecz z Górnikiem Łęczna, który obecnie zajmuje 3. miejsce z 34 punktami w lidze.

KZB Legionovia Legionowo – Olimpia Elbląg 2:2(1:2)

Bramki: KZB Legionovia Legionowo: Kacper Będziszak(33`), Karol Podliński(88`)
Olimpia Elbląg: Michał Kuczałek(20`), Tomasz Lewandowski(35`)

KZB Legionvia Legionowo: P.Błesznowski – K.Będzieszak, R.Zembrowski, B.Waleńcik, J.Straus, P.Maślanka (46`E.Więdłocha), A.Imiela, K.Zaklika (79`M.Sobota), E.Hajrović (58`L.Janković), D.Pietraszkiewicz, A.Gajewski (64`K.Podliński).

Olimpia Elbląg: S.Madejski – M.Balewski, T.Lewandowski, K.Wenger, T.Sedlewski, C.Demianiuk (25`D.Jabłoński), M.Kuczałek, K.Krasa, O.Prytulak (66`B.Żołądź), D.Szyprutowski, P.Brychlik (89`M.Miller).