KZB Legionovia Legionowo. Remis na wyjeździe z Lechią Tomaszów Mazowiecki w ostatnim meczu ligowym w 2020 roku

KS Legionovia Legionowo fot. KS Legionovia

W niedzielę (29 listopada) podopieczni Michała Pirosa rozegrali na wyjeździe z Lechią Tomaszów Mazowiecki ostatnie ligowe spotkanie w 2020 roku. Zawodnicy z Legionowa w 90. minucie meczu strzelili gola na 2:2 i dzięki temu uratowali punkt. Piłkarze z Legionowa wznowią ligowe zmagania 6 marca 2021 roku.

W niedzielę o godz. 11. spotkanie rozpoczęło się na stadionie Lechii w Tomaszowie Mazowieckim. Gospodarze do tego spotkania przystępowali z czarną serią 8 meczów bez zwycięstwa, z czego 7 to porażki. Jeżeli kibice i piłkarze Legionovii myśleli, że będzie to łatwe spotkanie i pewne trzy punkty, to już po pierwszym gwizdku arbitra okazało się zupełnie inaczej. Zawodnicy z Tomaszowa Mazowieckiego od razu przystąpili do ataków na bramkę strzeżoną przez Pawła Błesznowskiego, czego efektem była bramka strzelona przez Łukasza Buczkowskiego w 26 minucie. Podopieczni Michała Pirosa nie zamierzali się poddawać i już w 29 minucie gola wyrównującego strzelił Andrzej Trubeha, dla którego jest to już 8 trafienie w tym sezonie. Jednak już minutę później gospodarze zaskoczyli gości z Legionowa szybką akcją, którą na bramkę zamienił Maciej Radaszkiewicz. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 2:1 dla Lechii.

Druga część tego spotkania to przewaga Legionovii, która stwarzała sobie więcej sytuacji, jednak nie potrafiła zamienić ich na bramkę. Wydawało się, że gospodarze przerwą swoją złą ligową passę i wygrają spotkanie kosztem podopiecznych Michała Pirosa, jednak w 90 minucie po stałym fragmencie gry i zamieszaniu w polu karnym Tomaszowa Mazowieckiego piłkę do siatki skierował Daniel Choroś. Chwilę później arbiter zagwizdał po raz ostatni. Mecz zakończył się wynikiem 2:2 i podziałem punktów. Mecz na wyjeździe w Tomaszowie Mazowieckim był ostatnim starciem ligowym w 2020 roku dla podopiecznych Michała Pirosa. Po tym spotkaniu zawodnicy Legionovii zajmują z 30 punktami 7 miejsce w lidze i tracą 6 punktów do lidera – Pogoni Grodzisk Mazowiecki. Najbliższy mecz o punkty zawodnicy z Legionowa rozegrają 6 marca 2021 roku z Jagiellonią Białystok II.

Lechia Tomaszów Mazowiecki – KZB Legionovia Legionowo 2:2 (2:1)

Lechia: Awdziewicz – Jakubczyk, Cyran, Cieślik, Drabik, Kaproń, Przybycień, Gawron (88′ Leszczuk), Buczkowski, Szymczak (79′ Przygoda), Radaszkiewicz (85′ Żyznowski).

Legionovia: Błesznowski – Kaczorowski, Worach, Choroś, Barański, Bućko (46′ Mich), Koziara, Kluska, Dobrogost (46′ Dąbrowski), Bajdur, Trubeha.