KZB Legionovia Legionowo. Wygrana z Legią II Warszawa na własnym boisku. Novia ściga lidera

Zespół KZB Legionovii Legionowo po zwyciestwie z Legią II Warszawa fot. KZB Legionovia Legionowo.Facebook

Zespół KZB Legionovii Legionowo po zwycięstwie z Legią II Warszawa fot. KZB Legionovia Legionowo/Facebook

W sobotę (3 kwietnia) podopieczni Michała Pirosa zmierzyli się na własnym boisku z Legią II Warszawa. Dzięki dobrej postawie piłkarze Legionovii wygrali 3:1 i zdobyli 3 punkty. Był to pierwszy mecz po podziale tabeli na grupę mistrzowską i spadkową.

W sobotę piłkarze Legionovii podejmowali na stadionie przy ulicy Parkowej zespół Legii II Warszawa w ramach 22 kolejki spotkań III Ligi Grupy I. Po rozegraniu 21 kolejek tabela została podzielona na grupę mistrzowską (zespoły z miejsc 1-8) w której będą prowadzone zmagania o awans do II Ligi. Natomiast zespoły z miejsc 9-22 znalazły się w grupie spadkowej i będą walczyć o utrzymanie. Podopieczni Michała Pirosa są w dobrej formie i wygrali 4 ostatnie spotkania ligowe po zimowej przerwie co pozwoliło Legionovii wskoczyć na fotel wicelidera tabeli. Piłkarze z Legionowa są coraz bliżej Pogoni Grodzisk Mazowiecki, która zajmuje pierwsze miejsce. Żeby realnie myśleć a awansie do II ligi piłkarze z Legionowa musieli pokonać zespół Legii II Warszawa w trudnym meczu.

Wyśmienita pierwsza połowa w wykonaniu Legionovii

Początek spotkania rozpoczął się wyśmienicie dla podopiecznych Michała Pirosa. Już w 5 minucie po rzucie rożnym i dośrodkowaniu piłki w pole karne Legii II piłkę do siatki skierował Andrzej Trubeha dla którego było to już 11 trafienie w lidze w tym sezonie. Goście z Warszawy nie zdążyli się otrząsnąć po stracie pierwszego gola, kiedy minutę później musieli wyciągać drugi raz piłkę z siatki. Długim podaniem górą za plecy obrońców został obsłużony Bartosz Mroczek, który wyszedł sam na sam z bramkarzem gości i sytuacji tej nie zmarnował. Po 6 minutach na tablicy wyników było już 2:0. Gospodarze nie zwalniali tempa. W 24 minucie piłkę przed polem karnym Legionovii przejął jeden z obrońców, który posłał długie podanie na połowę przyjezdnych, do którego ruszył Andrzej Trebuha. Napastnik Legonovii wygrał pojedynek bark w bark z obrońcą Legii II i wpadł w pole karne, gdzie ograł kolejnego zawodnika i oddał strzał. Świetnie jednak zachował się bramkarz gości, który obronił strzał, jednak nie mógł nic poradzić na dobitkę ze skraju pola karnego Dariusza Zjawińskiego, który podwyższył prowadzenie gospodarzy na 3:0. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 3:0 dla Legionovii. Prowadzenie podopiecznych Michała Pirosa mogło być jeszcze wyższe jednak kolejnych dobrych okazji nie wykorzystali Dariusz Zjawiński i Andrzej Trebuha.

Wyrówna druga połowa

Druga połowa to wyrównana gra z obu stron, jednak to gospodarze kontrolowali przebieg tego spotkania. Goście z Warszawy starali się strzelić bramkę kontaktową, co przyniosło efekt w doliczonym czasie gry. W 92 minucie po dośrodkowaniu piłki w pole karne Leginovii gola głową strzelił Damian Warchoł. Mecz zakończył się wynikiem 3:1 dla KZB Legionovii Legionowo. Było to już 5 ligowe zwycięstwo z rzędu dla piłkarzy z Legionowa. Dzięki wygranej z Legią II i remisowi w meczu Pogoń Grodzisk Mazowiecki z Polonią Warszawa podopieczni Michała Pirosa trasą do lidera z Grodziska Mazowieckiego już tylko 5 punktów. Kluczowe spotkanie dla układu tabeli i walki o awans do II ligi odbędzie się w sobotę (10 kwietnia), kiedy piłkarze z Legionowa zmierzą się na wyjeździe z liderem – Pogonią Grodzisk Mazowiecki.

KZB Legionovia Legionowo – Legia II Warszawa 3:1 (3:0)

Bramki: A. Trubeha (5′), B. Mroczek (6′), D. Zjawiński (24′) – D. Warchoł (90′)

KZB Legionovia Legionowo: Krzywański – Kaczorowski, Bujak, Choroś (90′ Worach), Barański, Koziara, Zjawiński (76′ Dobrogost), Kluska, Bajdur (90′ Turkowski), Mroczek (81′ Lewandowski), Trubeha (90′ Papazjan).

Legia II Warszawa: Tobiasz – Lewczuk, Wojtysiak (78′ Kwiatkowski), Yaxshiboyev, Ciepiela, Gościniarek (46′ Skwierczyński), Pruchnik, Cholewiak, Cielemęcki (70′ Cichocki), Warchoł, Kurowski.