KZB Legionovia Legionowo. Wysoka porażka na własnym boisku ze Stalą Rzeszów 0:3

ks-legionovia-legionowo

Klub Sportowy Legionovia, fot. KS Legionovia

W weekend zespół KZB Legionovii Legionowo podejmował drużynę Stali Rzeszów w ramach 19. kolei II Ligi piłkarskiej. Zespół gospodarzy nie potrafił nawiązać równorzędnej walki z przyjezdnymi i przegrał 0:3.

W sobotę (23 listopada) o godz. 13 w Legionowie odbyło się spotkanie 19 kolejki II Ligi piłkarskiej. KZB Legionovia Legionowo podejmowała będącą w górnej części tabeli Stal Rzeszów. Przed tym spotkaniem drużyna z Legionowa zajmowała ostatnie – 18. miejsce w II Lidze, za to goście 8. Przed tym spotkaniem kibice gospodarzy liczyli na udane spotkanie i zdobycz punktową. Przyjezdni pomimo wysokiego miejsca w tabeli w ostatnim czasie nie zachwycali – w ostatnich 10 meczach ligowych wygrali tylko 2 razy i przegrali 6. Ogólnie Stal w tym sezonie gra słabo na wyjazdach.

Pierwsza połowa, która przesądziła o losach spotkania

Od pierwszego gwizdka arbitra to ekipa gości przeważała i starała się narzucić gospodarzom swój styl gry. Taka postawa przyniosła nagrodę Stali Rzeszów w postaci rzutu karnego w 16 minucie spotkania. Jeden z obrońców Legionovii faulował w polu karnym zawodnika gości, za co arbiter wskazał na jedenastkę. Rzut karny na bramkę zamienił Wojciech Reiman. Po tej sytuacji gospodarze ruszyli do ataku i starali się odrobić stratę, jednak to goście w 29 minucie przeprowadzili skuteczną akcję i strzałem zza pola karnego Pawła Błesznowskiego drugi raz w tym meczu pokonał Wojciech Reiman. Stal jeszcze przed przerwą zdołała podwyższyć swoje prowadzenie. Bohaterem gości został Reiman, który do dwóch bramek dołożył jeszcze asystę. Po jego dośrodkowaniu z rzutu rożnego w 40 minucie piłkę do bramki Legionovii wbił Błażej Cyfert. W tym momencie gospodarze przegrywali już 0:3 i takim wynikiem zakończyła się pierwsza połowa. W drugiej połowie przyjezdni spokojnie rozgrywali piłkę, nie forsując tempa, co starali się wykorzystać zawodnicy Legionovii. Pomimo kilku dobrych sytuacji gospodarze nie potrafili jednak strzelić bramki. Zawodnicy Stali Rzeszów umiejętnie blokowali i rozbijali akcje gospodarzy. Do końca spotkania kibice już nie zobaczyli więcej bramek. Ostatecznie Legionovia przegrała 0:3. KZB Legionovia Legionowo traci już 13 punktów do bezpiecznego 14 miejsca. Najbliższy mecz zespół z Legionowa rozegra w środę (27 listopada) na wyjeździe ze Skrą Częstochowa. Będzie to zaległe spotkanie 18 kolejki.

KZB Legionovia LegionowoStal Rzeszów 0:3 (0:3)