KZB Legionovia Legionowo. Wysokie zwycięstwo na wyjeździe z Jagiellonią II Białystok

KZB Legionovia Legionowo. Wygrana na wyjeździe z Jagiellonią II Białystok fot. KS Legionovia Legionowo.Facebook

KZB Legionovia Legionowo. Wygrana na wyjeździe z Jagiellonią II Białystok fot. KS Legionovia Legionowo/Facebook

W środę (16 czerwca) podopieczni Michała Pirosa kolejny już raz w tym sezonie pokazali, że potrafią wygrywać wysoko i efektownie. Zawodnicy z Legionowa pokonali na wyjeździe Jagiellonię II Białystok 5:1 (2:0).

W poprzedniej kolejce piłkarze Legionovii Legionowo pokonali na własnym stadionie Unię Skierniewice 4:2. Kibice mieli nadzieję, że pomimo braku szans na awans do II ligi ich ulubieńcy podtrzymają dobrą passę do końca sezonu. Piłkarze z Legionowa nie zawiedli tych oczekiwań i dali kolejny już w tym sezonie pokaz własnych umiejętności wygrywając na wyjeździe z Jagiellonią II Białystok 5:1.

W pierwszej połowie spotkania bardzo długo utrzymywał się bezbramkowy remis, a gospodarze tego meczu co jakiś czas stwarzali sobie groźne sytuacje. Legionovia nie dała się jednak zaskoczyć i dobrze prezentowała się formacja defensywna. Po kilku dobrych okazjach Jagiellonii to przyjezdni z Legionowa pokazali na co ich stać. W 41 minucie mocnym, mierzonym strzałem zza pola karnego bramkarza gospodarzy pokonał Piotr Dobrogost. Podopieczni Michała Pirosa nie zamierzali jednak zwalniać tempa i w 45 minucie przeprowadzili szybką kontrę, którą na bramkę zamienił Dawid Papazjan. Na przerwę piłkarze Legionovii schodzili z dwubramkową przewagą.

Drugą połowę dobrze rozpoczęli goście, którzy podwyższyli prowadzenie na 3:0 w 56 minucie. Gola po rzucie rożnym strzelił Krzysztof Witecki. W 63 minucie po błędzie obrony Jagiellonii i faulu na zawodniku Legionovii sędzia podyktował rzut karny, którego na gola zamienił Michał Bajdur. W tym momencie podopieczni Michała Pirosa prowadzili już 4:0. Pomimo tak niekorzystnego wyniku gospodarze starali się strzelić gola i mieli ku temu kilka dobrych okazji. Determinacja graczy Jagiellonii przyniosła efekt w 82 minucie. Gola po rzucie rożnym zdobył Gabor Żukowski. Ostatnie słowo w tym meczu należało jednak do gości z Legionowa, którzy w 88 minucie podwyższyli na 5:1. Potężnym strzałem z lewej nogi w polu karnym Jagielloni popisał się Marcin Kluska.

Środowy mecz z Jagiellonią II Białystok był ostatnim wyjazdowym meczem w tym sezonie dla podopiecznych Michała Pirosa. Ostatnie spotkanie w tym sezonie piłkarze z Legionowa rozegrają na własnym stadionie w sobotę (19 czerwca), gdzie podejmą Świt Nowy Dwór Mazowiecki, więc można się spodziewać, że będzie to emocjonujące spotkanie. Niezależnie od wyniku sobotniego spotkania ze Świtem Nowy Dwór Mazowiecki piłkarze Legionovii zakończą obecny sezon na trzecim miejscu w tabeli.

Jagiellonia II Białystok – Legionovia Legionowo 1:5 (0:2)

Bramki: G. Żukowski 82′ – P. Dobrogost 41′, D. Papazjan 45′, K. Witecki 56′, M. Bajdur 63′ (k), M. Kluska 88′

Jagiellonia II Białystok: Gostomski – Huczko, Czerech (46′ Chmielewski), Żukowski, Płoszkiewicz, Jarmołowicz, Szczygieł (80′ Jarosz), Tymendorf, Mościcki (46′ Maciejuk), Karpiński (66′ Mabiala), Sakowicz (56′ Lutostański)

KZB Legionovia Legionowo: Błesznowski – Kaczorowski (46′ Mroczek), Gołąb, Choroś (46′ Bujak), Karabin, Dobrogost, Koziara (46′ Kluska), Zjawiński (46′ Bajdur), Turkowski (56′ Witecki), Lewandowski, Papazjan.