KZB Legionovia Legionowo. Wysokie zwycięstwo na wyjeździe ze Zniczem Biała Piska fot. KS Leginovia Legionowo.Facebook

KZB Legionovia Legionowo. Wysokie zwycięstwo na wyjeździe ze Zniczem Biała Piska fot. KS Legionovia Legionowo/Facebook

W sobotę (5 czerwca) podopieczni Michała Pirosa zmierzyli się na wyjeździe ze Zniczem Biała Piska. Piłkarze Legionovii przełamali serię pięciu porażek na wyjeździe z rzędu i wygrali 6:1 (4:1).

W poprzedniej kolejce spotkań piłkarze KZB Legionovii Legionowo przegrali wysoko na wyjeździe 5:1 z Polonią Warszawa. Była to już piąta przegrana na wyjeździe podopiecznych Michała Pirosa. Natomiast gospodarze pokonali lidera tabeli Pogoń Grodzisk Mazowiecki 1:2. Kibice z Legionowa mieli nadzieję, że sobotni mecz na wyjeździe ze Zniczem Biała Piska pozwoli się przełamać ich ulubieńcom. Fani Legionovii, którzy oglądali sobotni mecz nie mogą narzekać, ponieważ zawodnicy z Legionowa zaprezentowali się wyśmienicie i wygrali 6:1.

Od pierwszego gwizdka arbitra tego spotkania to podopieczni Michała Pirosa przejęli inicjatywę. Dobra ofensywna postawa przyniosła efekt już w 8 minucie meczu. Wynik tego spotkania otworzył Daniel Choroś, który głową skierował piłkę do siatki gospodarzy. Legionovia nie zwalniała tempa i już w 18 minucie było 2:0 dla podopiecznych Michała Pirosa. Gola po stałym fragmencie gry zdobył Marcin Kluska. Znicz nie poddawał się jednak i w 23 minucie Bartosz Giełażyn strzelił gola kontaktowego. Goście nie zamierzali jednak oddać inicjatywy gospodarzom i za sprawą Andrzeja Trebuhy w 28 minucie i Patryka Koziary w 45 minucie Legionovia schodziła na przerwę prowadząc 4:1.

W drugiej połowie kibice nie oglądali już tylu bramek, jednak emocji również nie brakowało. Swoją świetną formę tego dnia potwierdzili podopieczni Michała Pirosa, którzy za sprawą Dariusza Zjawińskiego w 79 minucie i Andrzeja Trebuhy w 84 minucie ustalili wynik tego spotkania na 6:1. Dla Andrzeja Trebuhy, najskuteczniejszego zawodnika Legionovii w tym sezonie dwa trafienia w meczu ze Zniczem Biała Piska były golami nr 17 i 18.

Po sobotnim zwycięstwie na wyjeździe piłkarze KZB Legionovii Legionowo zajmują trzecie miejsce w tabeli z 58 punktami. Do końca sezonu pozostały już tylko trzy spotkania. Najbliższy mecz podopieczni Michała Pirosa rozegrają na własnym stadionie w sobotę (12 czerwca) o godz. 15 z Unią Skierniewice.

Znicz Biała Piska – Legionovia Legionowo 1:6 (1:4)

Bramki: B. Giełażyn (24′) – D. Choroś (8′), M. Kluska (18′), A. Trubeha (28′, 84′), P. Koziara (45′), D. Zjawiński (79′)

Znicz Biała Piska: Masłowski – Kuśnierz, Molski, Dzienis, Ołów (55′ Ruszczyk), Kalinowski, Kossyk (55′ Gondek), Furman (77′ Jarosz), Fiedorowicz (55′ Jambrzycki), Famulak, Giełażyn.

KZB Legionovia Legionowo: Krzywański – Kaczorowski, Bujak, Choroś, Karabin, Mroczek (81′ Dobrogost), Koziara (81′ Lewandowski), Zjawiński (85′ Turkowski), Bajdur, Kluska, Trubeha (85′ Papazjan).