KZB Legionovia Legionowo wywalczyła cenne 3 punty w meczu wyjazdowym z Górnikiem Polkowice

ks-legionovia-legionowo

Klub Sportowy Legionovia, fot. KS Legionovia

Po blisko 3 miesiącach przerwy związanej z koronawirusem ruszyły rozgrywki II Ligi piłkarskiej, niestety nadal bez kibiców. W ramach 23 kolejki zmagań podopieczni Bogdana Jóźwiaka wygrali na wyjeździe z Górnikiem Polkowice 2:1.

Wczorajszy (3 czerwca) mecz Górnika Polkowice z Legionovią rozpoczął się o godz. 15. i zainaugurował 23 kolejkę II Ligi. Dla podopiecznych Bogdana Jóźwiaka każde zwycięstwo jest na „wagę złota”. Zespół z Legionowa przed tym spotkaniem zajmował 17,. przedostatnie, miejsce w lidze, a do bezpiecznego 14.  miejsca tracił 14 punktów.

Bramki strzelali tylko zawodnicy Legionovii

Przed spotkaniem to piłkarze z Dolnego Śląska byli faworytem tego spotkania. Podopieczni Enkeleida Dobiego od pierwszego gwizdka sędziego próbowali narzucić swój styl gry. Efekt takiej postawy przyszedł w 7. minucie, kiedy to piłkę do siatki gości skierował Mariusz Szuszkiewicz. Sędzia jednak dopatrzył się spalonego i gola nie uznał. Zawodnicy gospodarzy starali się kontrolować spotkanie, jednak nie potrafili znaleźć drogi do bramki strzeżonej przez Damiana Podleśnego. Piłkarze Legionovii wyprowadzali groźne kontrataki. To właśnie po jednym z nich w 42. minucie bramkarz gospodarzy po strzale głową pokonał Marcin Kluska. Pierwsza połowa zakończyła się więc wynikiem 0:1 dla gości z Legionowa.

Od początku drugiej części spotkania to podopieczni Bogdana Jóźwiaka lepiej się prezentowali i narzucili swoje warunki. Jednak w 69. minucie po indywidualnym błędzie w obronie piłkę do własnej bramki posłał obrońca Legionovii Rafał Zembrowski. Od tego momentu piłkarze gospodarzy nabrali wiary w zwycięstwo i zaczęli coraz częściej atakować zapominając o dokładnym zabezpieczeniu swojej bramki. Goście wykorzystali to i w 82. minucie po dokładnym kontrataku gola strzelił Oskar Koprowski. Mecz zakończył się zwycięstwem KZB Legionovii Legionowo 2:1.

Dzięki temu zwycięstwu podopieczni Bogdana Jóźwiaka mają 16 punktów w lidze i zajmują 17. miejsce. Do bezpiecznego 14. miejsca tracą 13 punktów. Najbliższy mecz piłkarze Legionovii rozegrają na własnym stadionie już w najbliższą sobotę (6 czerwca) o godz. 16 z Elaną Toruń.

Górnik Polkowice – KZB Legionovia Legionowo 1:2 (0:1)

Bramki: Rafał Zembrowski 69 (s) – Marcin Kluska 42, Oskar Koprowski 82.

Górnik Polkowice: 99. Jakub Kopaniecki – 11. Dominik Radziemski, 6. Maciej Kowalski-Haberek, 84. Marek Opałacz, 3. Mateusz Magdziak (83, 15. Jędrzej Król) – 10. Kornel Ciupka (46, 13. Kajetan Szmyt), 8. Patryk Mucha, 30. Kamil Wacławczyk, 77. Piotr Azikiewicz (62, 27. Mateusz Baszak) – 17. Mariusz Szuszkiewicz, 18. Michał Bednarski.

KZB Legionovia Legionowo: 33. Damian Podleśny – 18. Michał Bury, 3. Rafał Zembrowski, 99. Daniel Choroś, 11. Piotr Maślanka – 16. Mateusz Małek, 8. Oskar Koprowski, 7. Marcin Kluska (84, 6. Konrad Zaklika), 14. Patryk Koziara, 9. Michał Bajdur (69, 21. Andrzej Trubeha) – 10. Karol Podliński (76, 5. Sebastian Weremko).