Legionovia KZB Legionowo. Lider wypunktował Novię

Legionovia-Odra

Lider cieszył się ze zwycięstwa w Legionowie (fot. Mariusz Sokalski)

Beniaminek 2 Ligi po 6 kolejkach niespodziewanie, aczkolwiek zasłużenie usadowił się w fotelu lidera. Legionovia też jest na fali wznoszącej i przed rozpoczęciem kolejki zajmowała 8 miejsce. Co wydarzyło się w niedzielne, wrześniowe popołudnie na Stadionie Miejskim w Legionowie?

Już w 8 minucie gry przy Parkowej Legionovia musiała wyjmować piłkę z siatki. Goście wyprowadzili składną akcję ze swojej połowy, przy biernej postawie legionowskich piłkarzy. W sytuacji „sam na sam” Waldemar Gancarczyk nie dał żadnych szans Sebastianowi Madejskiemu. Odrze wystarczyły trzy podania od bramkarza Tobiasza Weinzettela, by objąć prowadzenie w tym spotkaniu.

Gol Wodeckiego i remis do przerwy

Legionovia nie była zespołem gorszym, prezentowała się fragmentami gry lepiej od lidera i udokumentowała to bramką dającą remis. Mikołaj Grzelak z prawego skrzydła posłał futbolówkę idealnie na nogę Marcina Wodeckiego, a ten soczystym uderzeniem pokonał młodego opolskiego bramkarza. Niestety pięć minut później plac gry musiał opuścić Michał Płonka, który doznał kontuzji, a na boisko wszedł Akadiusz Ciach. Trener Ryszard Wieczorek liczył, że napastnik Legionovii przypomni sobie formę strzelecką z meczu z Olimpią Zambrów.

Lider dołożył dwie bramki

Po przewie gra była w miarę wyrównana, a obie drużyny mogły pokusić się o strzelenie bramki dającej prowadzenie. Po godzinie gry opolanie wyszli na prowadzenie za sprawą Rafała Brusiło. Odra przycisnęła, a gospodarze chaotycznie bronili się w okolicach pola karnego. Trzeba przyznać, że goście w tej sytuacji mieli wiele szczęścia. Legionowianie powinni wyekspediować piłkę daleko od swojego pola karnego, ale futbolówka ciągle wracała pod nogi rywala. Po dośrodkowaniu z lewej strony pola karnego zawodnik Odry, pięknym, precyzyjnym strzale przy prawym słupku, wpakował piłkę do bramki. W doliczonym czasie gry na indywidualny rajd zdecydował się Mateusz Marzec, który w 71 minucie zmienił Brusiło. Miał w sumie sporo szczęścia, bo po jego strzale piłka odbiła się od Aleksandara Bajata, myląc Madejskiego.

Legionovia KZB Legionowo – Odra Opole 1:3 (1:1)

Strzelcy: 0:1 – 8′ Garncarczyk, 1:1 – 31′ Wodecki, 1:2 – 60′ Brusiło, 1:3 – 90+3 Marzec.

Legionovia Legionowo: Madejski – Grzelak, Borenović, Bajat, Kutarba – Garyga (74. Paprocki), Koziara, Płonka (36. Ciach), Madeński (78. Dzięcioł), Wodecki (74. Kalinowski) – Wójcik.

Odra Opole: Weinzettel – Trznadel, Bodzioch (82. Sobczyński), Kowalski, Winiarczyk – Peroński, Wepa – Brusiło (71. Marzec), Waldemar Gancarczyk, Mateusz Gancarczyk (56. Marek Gancarczyk) – Wolny (56. Brychlik).