Legionovia KZB Legionowo. Podział punktów przy Parkowej (galeria)

legionovia-olimpia_45

Walki w sobotę na Parkowej nie brakowało (fot. GP/MM)

Po remisie z Czarnymi Koszulami w Warszawie, Legionovię czekała potyczka z Olimpią Elbląg. To trzeci beniaminek z rzędu, z którym legionowscy piłkarze zmierzyli się w 9 kolejce spotkań 2 Ligi. Przed spotkaniem z Polonią, Novia przegrała na Parkowej z Odrą Opole 1:3.

Podopieczni Ryszarda Wieczorka, któremu w Legionowie minął w tym tygodniu rok pracy, chcieli koniecznie wygrać spotkanie z Olimpią. Nic nie zapowiadało, że gospodarze będą musieli odrabiać straty. Częściej byli w posiadaniu piłki i częściej przedostawali się pod bramkę rywali. Goście, których dopingowała spora grupka fanów, przetrzymali napór Legionovii i… w 25 minucie objęli prowadzenie. Trzeba przyznać, że Olimpia miała trochę szczęścia, bo strzał Patryka Sokołowskiego zanim trafił do bramki, odbijał się od dwóch słupków. Za nim podopieczni trenera Wieczorka otrząsnęli się z takiego obrotu sytuacji, musieli po raz drugi wyciągać piłkę z siatki. W 30 minucie  rezultat podwyższył Paweł Piceluk, który zachował zimną krew na przedpolu bramkowym Legionovii. To mogło załamać gospodarzy, ale ci ruszyli do ataku i do przerwy zmniejszyli różnicę bramkową. Do bramki strzeżonej przez Kacpra Tułowieckiego trafił z kilku metrów Marcin Wodecki. Była to 39 minuta gry.

Grali dziesięciu na dziesięciu, a Novia wyszarpała remis

Wynik do przerwy zapowiadał nie lada emocje. I tak też było. Drugą żółtą kartkę otrzymał Sokołowski i musiał opuścić plac gry. Legionovia zaczęła zdecydowanie przeważać, ale swej szansy nie wykorzystała, bo stan ilościowy obu drużyn się wyrównał. Drugie żółtko złapał Daniel Kutarba i również mógł udać się pod prysznic. Gdy wydawało się, że goście wywiozą z Parkowej komplet punktów, przypomniał o sobie Arkadiusz Ciach, który został wprowadzony na plac gry w 64 minucie gry. W ostatniej minucie gry trafił do bramki gości, czym zapewnił punkt Legionovii.

Legionovia KZB Legionowo – Olimpia Elbląg 2:2 (1:2)

Strzelcy: 0:1 – 25′ Sokołowski, 0:2 – 30′ Piceluk, 1:2 – 39′ Wodecki, 2:2 – 90′ Ciach.

Legionovia KZB Legionowo: Sebastian Madejski – Mikołaj Grzelak, Marek Krotofil, Aleksandar Bajat, Daniel Kutarba,Sebastian Milewski, Patryk Koziara (57′ Arkadiusz Madeński),  Marcin Wodecki, Michał Płonka, Paweł Garyga, Krystian Wójcik (65′ Arkadiusz Ciach).

Skład gości: Kacper Tułowiecki – Rafał Lisiecki, Dawid Kubowicz, Kamil Wenger, Rafał Maciążek, Patryk Sokołowski, Adam Wolak (74′ Krzysztof Niburski), Radosław Stępień, Anton Kołosow (69′ Jakub Bojas), Łukasz Pietroń, Paweł Piceluk.