Legionovia KZB Legionowo. Rach Ciach ciach! (galeria)

legionovia-olipiaz_33

Ciach po raz trzeci trafia do bramki Czaplińskiego (fot. GP/MM)

W trzeciej kolejce 2 Ligi Legionovia KZB Legionowo podejmowała na własnym stadionie Olimpię Zambrów. Obie drużyny nie zachwyciły w dwóch pierwszych kolejkach sezonu 2016/2017. Legionovia zanotowała punkt na swoim koncie, Olimpia musiała dwukrotnie zaznać goryczy porażki.

To był mecz Arkadiusza Ciacha. Napastnik Legionovii już w 5 minucie gry otrzymał piłkę w polu karnym i zdecydował się na uderzenie. Nie było ono najmocniejsze, a także wydawało się, że legionowianin uderzył nieczysto w futbolówkę. Ta jednak znalazła drogę do bramki strzeżonej przez Piotra Czaplińskiego, po drodze odbijając się od słupka. Legionovia zdominował rywali na boisku, czego efektem był drugi gol Novii. Paweł Garyga dograł piłkę w pole karne, a tam niepilnowany Ciach przyłożył pod poprzeczkę. Były zawodnik Ursusa Warszawa był bardzo aktywny w pierwszych 45 minutach, jeszcze dwa razy mógł wpisać się na listę strzelców, ale zabrakło dokładności. Po jednej świetnej okazji do strzelenia bramki mieli jeszcze Garyga, którego strzał okazał się minimalnie niecelny, a także Krystian Wójcik, który nie powinien przekładać futbolówki na lewą nogę, gdy w polu karnym położył już bramkarza rywali.

Ponownie Ciach, a na koniec Madeński

Chwilę po przerwie, w 50 minucie spotkania, arbiter spotkania Paweł Kantor z Dębicy podyktował kontrowersyjnego karnego przeciwko gościom. Ciężko powiedzieć, czy Michał Kuczałek zagrywał piłkę ręką. Sędzia był blisko i bez wahania wskazał wapno. Do strzału podszedł Ciach i pewnym, precyzyjnym strzałem pokonał Czaplińskiego, notując na swoim koncie hat-tricka. Legionowianie nadal atakowali bramkę Olimpii, ale w kilku sytuacjach brakowało szczęścia. Raz spojenie słupka z poprzeczką uratowało zambrowian, a trzykrotnie swoim kunsztem popisywał się w bramce Czapliński. Bramkarz Olimpii skapitulował jednak po raz czwarty. Arkadiusz Madeński z okolicy środka pola karnego przymierzył celnie do siatki. Legionovia zasłużenie zdobyła komplet punktów. Drużyna gości nie stworzyła żadnej klarownej sytuacji pod bramką Sebastiana Madejskiego.

Legionovia KZB Legionowo – Olimpia Zambrów 4:0 (2:0)

Strzelcy: 1:0 – 5′ Ciach, 2:0 – 29′ Ciach, 50′ Ciach (karny), 4:0 – 88′ Madeński.

Legionovia KZB Legionowo: Sebastian Madejski – Mikołaj Grzelak, Marek Krotofil, Aleksandar Bajat, Daniel Kutarba, Marcin Wodecki, Sebastian Milewski, Patryk Koziara (79′ Ivan Jovanović), Krystian Wójcik (64′ Michał Płonka), Paweł Garyga (75′ Andrzej Paprocki), Arkadiusz Ciach (84′ Arkadiusz Madeński).

Olimpia Zambrów: Piotr Czapliński, Marcin Byszewski (46′ Łukasz Grzybowski), Michał Kuczałek, Mariusz Gogol, Hubert Kotus (46′ Paweł Broniszewski), Jakub Cesarek(69′ Przemysław Jastrzębski), Daniel Michałowski, Bartosz Osoliński, Jakub Bach, Bartosz Biel, Sebastian Szerszeń (71′ Mateusz Jastrzębski).