Legionovia KZB Legionowo. Pierwszy sparing, pierwsza wysoka porażka

legionovia

K. Wójcik wykorzystuje rzut karny (fot. Miromir Murawski)

Podopieczni Bartoszów, Tarachulskiego i Grzelaka, mają za sobą pierwszą grę kontrolną. Przeciwnikiem trzecioligowej Novii był spadkowicz z Nice I Ligi, Górnik Łęczna.

W pierwszej odsłonie spotkania padła tylko jedna bramka, a jej autorem był zawodnik testowany przez klub z Łęcznej.

W 15 minut hat-trick byłego piłkarza Legionovii

Kolejne gole padały w ostatnim kwadransie gry, a ich strzelcem okazał się Krystian Wójcik, który dla Legionovii grał w sezonie 2015/2016 i 2016/2017. Teraz w nadchodzącym sezonie, Wójcik reprezentuje barwy górniczego klubu i dla niego strzela bramki. W meczu przeciwko byłemu klubowi wpisał się na listę trzykrotnie – 75, 87 i w doliczonym czasie gry, dając zwycięstwo łęcznianom.

Legionovia KZB Legionowo – Górnik Łęczna 0:4 (0:1)

Strzelcy: 1:0 – 18′ testowany, 2:0 – 75′ Krystian Wójcik, 3:0 – 87′ Krystian Wójcik, 4:0 – 90′ Krystian Wójcik (karny).

Czerwona kartka: Igor Korczakowski (82′, Górnik, druga żółta).

Legionovia Legionowo: (I połowa) Jakub Stefaniak – Damian Ślesicki, zawodnik testowany, Konrad Trzmiel, zawodnik testowany, Eryk Więdłocha, Patryk Koziara, Luka Janković, zawodnik testowany, zawodnik testowany, zawodnik nieznany. (II połowa) zawodnik testowany – Hubert Rusek, Konrad Zaklika, Jakub Karabin, zawodnik testowany, Jacek Lewandowski, zawodnik testowany, zawodnik testowany, Wojciech Kokoszewski, Grzegorz Mazurek, zawodnik testowany.
Górnik Łęczna: (skład wyjściowy + rezerwowi) Sergiusz Prusak (60 Patryk Rojek) – Kamil Oziemczuk, Kamil Pajnowski, Jakub Chrzanowski, Jakub Zagórski, Igor Korczakowski, Szymon Jarosz, Michał Bajdur, Krystian Mroczek, Aleks Aftyka, Paweł Sasin, Tomasz Tymosiak, Krystian Wójcik, Michał Zuber, Łukasz Sosnowski, Adrian Łuszkiewicz, pięciu zawodników testowanych.