Legionovia KZB Legionowo. Znicz na kolanach, nokaut przy Parkowej (galeria)

legionovia-znicz_26

Tylko w początkowej fazie spotkania Piotr Smołuch miał trochę pracy po akcjach rywali (fot. GP/MM)

Do Legionowa przyjechał wicelider tegorocznych rozgrywek 2 Ligi. Ale nie takie drużyny na rozkładzie miała w ostatnim czasie Legionovia. Dlatego też w derbach Mazowsza ciężko było wytypować przed meczem zwycięzcę.

Początek spotkania należał do zespołu gości, którzy częściej gościli pod bramką Piotra Smołucha. Bramkarz Legionovii kilka razy musiał interweniować po akcjach pruszkowian. Szansę miał Maciej Machalski, ale Smołuch obronił pewnie jego mocne uderzenie.

Czerwona kartka Jędrycha

Przełomowym momentem derbów Mazowsza była 30 minuta spotkania. Wtedy to drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartkę otrzymał kapitan pruszkowskiego zespołu Arkadiusz Jędrych. Legionowianie ustawili piłkę na 25 metrze od bramki Piotra Misztala. Na strzał zdecydował się Rafał Wolsztyński, który z precyzją zegarmistrza, umieścił futbolówkę w prawym górnym rogu bramki Znicza. Legionovia zaczęła dyktować swoje warunki gry. Znicz skupił się na obronie własnej bramki, czyhając na kontratak. Podopieczni Ryszarda Wieczorka nie zwolnili tempa. W 41 minucie Łukasz Wolsztyński, po  koronkowej akcji z lewej strony pola karnego, wepchnął futbolówkę do bramki gości. Jeszcze przed gwizdkiem na przerwę Novia podwyższyła prowadzenie. R. Wolsztyński  strzałem z 12 metra nie dał szans Misztalowi. To był nokaut, bardzo mocny, bo widać było, że Znicz nie nawiąże już walki.

„Na kolana, na kolana”…

… skandowali kibice Legionovii po czwartym golu Kamila Wiktorskiego, który wykorzystał niefrasobliwość obrońców gości i technicznym uderzeniem umieścił futbolówkę w bramce rywala. Był to przysłowiowy gwóźdź do trumny. Goście do końca spotkania nie potrafili już nawiązać walki. Legionovia kontrolowała przebieg pojedynku i wygrała derby zasłużenie.

Legionovia Legionowo – Znicz Pruszków 4:0 (3:0)

Strzelcy: 1:0 – 33′ Rafał Wolsztyński, 2:0 – 41′ Łukasz Wolsztyński, 3:0 – 45′ Rafał Wolsztyński, 4:0 – 66′ Kamil Wiktorski.

Legionovia KZB Legionowo: Piotr Smołuch – Maciej Goliński, Kamil Wiktorski, Aleksandar Bajat, Krzysztof Michalak (80′ Krystian Miś), Paweł Garyga (70′ Krystian Wójcik), Sebastian Milewski,  Jarosław Wieczorek,  Łukasz Wolsztyński (71′ Wojciech Kalinowski), Hubert Tylec, Rafał Wolsztyński (73′ Rafał Jankowski).

Znicz Pruszków: Piotr Misztal – Marcin Rackiewicz, Arkadiusz Jędrych, Maciej Mysiak, Michał Kucharski,  Paweł Kaczmarek (67′ Mateusz Stryjewski), Maciej Machalski (53′ Krzysztof Kopciński), Arkadiusz Górka, Maksymilian Banaszewski (46′ Grzegorz Janiszewski), Aleksander Jagiełło, Tomasz Chałas (46′ Przemysław Kita).