Legionovia Legionowo. Przełamanie Novii

Kamil Dankowski

Kamil Dankowski (fot. Legiovia)

Legionovia Legionowo pokonała na własnym stadionie Limanovię Limanowa 3:0. Trzeba przyznać, że to jest najmniejszy wymiar kary wymierzony przyjezdnym za popełniane przez nich tego dnia błędy.

Pierwsza połowa

Już na początku spotkania Legionovia mogła zdobyć bramkę, która dałaby jej prowadzenie. Samuelsson Odunka wyszedł sam na sam z bramkarzem Limanovii, ale uderzył wprost w bramkarza. Podopieczni Roberta Pevnika naciskali i przeważali w sobotnim spotkaniu, nie dając metra przestrzeni przyjezdnym. W 12 minucie, po strzale z ostrego kąta, prowadzenie drużynie z ul. Parkowej dał Kamil Dankowski. 5 minut później w sytuacji sam na sam z bramkarzem znalazł się Szymon Lewicki, ale bramkarz skutecznie zasłonił bramkę i wybronił strzał napastnika Legionovii. Legionowianie nie byli zbyt gościnni dla Limanovii i ostro traktowali podopiecznych Ryszarda Wieczorka. W 45 minucie spotkania Lewicki próbował pokonać bramkarza i strzelić swoją pierwszą bramkę w tym sezonie, ale jego strzał z pierwszej piłki trafił w słupek.

Druga połowa

W 52 minucie spotkania Sebastian Czapa miał sytuację do strzelenia bramki i podwyższenia prowadzenia, lecz jego uderzenie z dystansu przeleciało minimalnie obok bramki rywala. Legionowianie kontrolowali przebieg spotkania i można było zauważyć, że są lepiej wyszkoleni kondycyjnie. W 62 kolejny błąd obrony Limanovii wykorzystał Sebastian Czapa i podwyższył wyniki spotkania. Piłkarze z Limanowa nie radzili sobie w obronie. Sam na sam z bramkarzem w 86 minucie spotkania znalazł się Kamil Tlaga, ale jego uderzenie pewnie obronił bramkarz gości. Wynik spotkania po podaniu ze skrzydła Janusińskiego w doliczonym czasie gry ustalił Rafał Maciejewski.

Podopieczni Roberta Pevnika w następnym spotkaniu pojadą do Częstochowy, by zmierzyć się z tamtejszym Rakowem. Mecz odbędzie się 27 września o godzinie 16:00.

Bramki: 12. Dankowski, 62. Czapa, 90. Maciejewski
Kartki:   35. Wieczorek (LGN), 37. Czapa (LGN), 41. Stromecki (LGN), 65. Pavic (LGN), 88. Lewicki (LGN) – 68. Skiba (LIM)
Legionovia Legionowo: Smyłek, Wieczorek, Dankowski, Goropevsek, Kołodziejski, Stromecki, Pavić, Odunka, Ziąbski, Czapa, Lewicki
Rezerwowi: Waśków, Goliński, Janusiński, Tlaga, Maciejewski, Zaniewski, Wolski
Limanovia Limanowa: Sotnicki, Niechciał, Kulewicz, Urbański, Majcher, Piwowarczyk, Mysiak, Zawadzki, Gryźlak, Skiba, Chmiest
Rezerwowi: Rozalski, Hudecki, Pietras, Serafin, Komorek, Krowczyński, Waksymudzki
Sędziowie: Tomasz Tobiański (Gdańsk)