Legionovia KZB Legionowo. Klasyczny hat-trick Piotra Krawczyka dał awans

legionovia-ruch_29

Piotr Krawczyk w wybornej, strzeleckiej formie (fot. arch. GP/MM)

Legionovia KZB Legionowo rozegrała pierwszy oficjalny mecz. Była to wstępna runda Pucharu Polski. To spotkanie odbyło się w Boguchwale, a przeciwnikiem legionowian była Stal Stalowa Wola.

Zdecydowanie lepiej w spotkanie weszli gospodarze. Stalówka już na początku 3 minuty gry prowadziła. Oliwiera Wienczatka, bramkarza legionowian, pokonał Michał Kitliński. Gdy w 30 minucie Stal podwyższyła rezultat za sprawą Adriana Dziubińskiego, wydawało się, że kolejną rundę Pucharu Polski Novia ma już z głowy.

Piotr Krawczyk bohaterem gości

Podopieczni trenera Krzysztofa Łętochy po 45 minutach gry myślami byli już przy kolejnym spotkaniu. W sobotę zagrają z liderem 2 Ligi Widzewem Łódź. Legionovia zaś nie miała nic do stracenia i ostatnie ponad pół godziny gry zagrała koncertowo. Na szczególne pochwały zasłużył Piotr Krawczyk. Bramkostrzelny napastnik Legionovii (jego możliwości mogliśmy oglądać w sparingach) trzykrotnie wpisywał się na listę strzelców, dając awans piłkarzom z Parkowej do pierwszej rundy rozgrywek Pucharu Polski. Zaczął w 57 minucie, by chwilę później doprowadzić do remisu. W obu sytuacjach zachował zimną krew, nie dając żadnych szans Łukaszowi Konefałowi. Gdy wszyscy czekali na dogrywkę arbiter spotkania, Marek Śliwa, podyktował jedenastkę dla legionowian. Do piłki podszedł Krawczyk i dał swojej drużynie zwycięstwo i awans.

Stal Stalowa Wola – Legionovia KZB Legionowo 2:3 (2:0)

Strzelcy: 1:0 – 3′ Kitliński, 2:0 – 30′ Dziubiński, 2:1 – 57′ Krawczyk, 2:2 – 60′ Krawczyk, 2:3 – 89′ Krawczyk (karny).

Stal Stalowa Wola: Konefał – Mistrzyk, Waszkiewicz, Stasiak, Śpiewak, Kitliński (63′ Dadok), Nowak (79′ Łętocha), Jopek, Stelmach (61′ Mroziński), Dziubiński, Trubeha.

Legionovia KZB Legionowo: Wienczatek – Lewandowski, Górski, Choroś, Trzmiel (81′ Weremko), Janković, Burkhardt, Koziara (86′ Zaklika), Juriša, Paczuk (90′ Gołębiewski), Krawczyk.