Dzisiaj

21°C
ciśnienie 1012 hpa,

Jutro

20°C
min. 17°C, maks. 20°C
ciśnienie 1012 hpa,
Poziom zanieczyszczenia powietrza:Pył zawieszony PM 2.5: 0.9 µg/m3 (4% normy)Ozon gazowy (O3): 49.39 µg/m3 (41% normy)Dwutlenek siarki (SO2): 7.9 µg/m3 (2% normy)Dwutlenek azotu (NO2): 5.2 µg/m3 (3% normy)

Mundial w Rosji ruszył!!!

Rosja_worldcup

W niedzielę poznamy mistrza

Mistrzostwa Świata w Piłce Nożnej, Mundial, jedna z największych imprez sportowych na kuli ziemskiej rozpoczęła się. Dziś w Moskwie na oczach całego piłkarskiego świata gospodarze, Rosja, pokonali słabiutką Arabię Saudyjską 5:0!

To misie lubią najbardziej. Przez najbliższy miesiąc nie liczy się nic… prócz futbolu oczywiście. Flagi w kolorach białym i czerwonym, koszulki w narodowych barwach, dzieci czy dorośli, dla ich wszystkich liczy się tylko zwycięstwo kadry trenera Adama Nawałki.

Zaczną najpóźniej

Za nim na placu boju pojawią się biało-czerwoni z Senegalem, w Rosji zagrają już wszyscy uczestnicy Mundialu prócz naszych i Senegalu. Jak przedstawiają się ich szanse? Kto wyjdzie z grupy? Kto nie zaliczy turnieju do udanych? Przeanalizujmy!

Grupa A

Rosja, Arabia Saudyjska, Egipt, Urugwaj

Rosja ma już 3 punkty na koncie i chyba nikt nie odbierze im szansy wyjścia z grupy. Na pewno „sbornej” może będzie ciężko wyjść z grupy z pierwszego miejsca, bo na to liczą też Luiz „Wampir” Suarez i spółka z Urugwaju, ale Rosjanie będą drużyną, która zmierzy się z… no właśnie. Przejdźmy do następnej grupy.

Grupa B

Maroko, Iran, Portugalia, Hiszpania

Bardzo mocna grupa z dwoma europejskimi potentatami – Hiszpanią i Portugalią. Ta druga jest obecnym Mistrzem Europy, ale czy jest faworytem? Hiszpanie natomiast tuż przed mistrzostwami „stracili” trenera Julena Lopetegui. Czy będzie to miało istotny wpływ na grę Hiszpanów? Raczej nie. Wyjdą oni z pierwszego miejsca w grupie i… trafią na gospodarzy! Portugalia nie zaliczy tego turnieju do udanych. Odpadnie po trzech spotkaniach kosztem Iranu, który sprawi kilka niespodzianek w rozgrywkach grupowych.

Grupa C

Francja, Australia, Peru, Dania

Bardzo ciekawa grupa, gdzie o miejsce premiowane awansem będą walczyć dwie drużyny z Europy i Peru. Australia niestety zakończy rozgrywki na ostatnim miejscu. O drugą lokatę powalczą Peruwiańczycy, którzy mogą postawić się Danii. Francja jest faworytem nie tylko grupy C, ale i drużyną, która może powalczyć o medal.

Grupa D

Argentyna, Islandia, Chorwacja, Nigeria

Messi, Messi, Messi. Chyba ani on, ani jego drużyna nie wyobraża sobie sytuacji, że nie wyjdzie z grupy, gdzie za przeciwników ma piłkarzy z Islandii, Chorwacji i Nigerii. Argentina pierwsza! A o drugie miejsce w grupie powalczy Islandia, której z całego serca, życzę awansu! To może być czarny koń turnieju w Rosji.

Grupa E

Kostaryka, Serbia, Brazylia, Szwajcaria

Wielka Brazylia zachwycała przed rozpoczęciem mistrzostw. Wyjście z grupy to formalność. Neymar i spółka pokażą wielką piłkę i pewnie zakończą rozgrywki grupowe bez straty punktu. Kto drugi? Stawka jest ciekawa, a awans rozstrzygnie się pomiędzy Serbią a Szwajcarią.

Grupa F

Niemcy, Meksyk, Szwecja, Korea Południowa

Niemcy, nasi zachodni sąsiedzi, obrońcy tytułu, znów są faworytem. Ale na ich drodze do wyjścia z grupy jest nieobliczalny Meksyk, Szwecja, która może awansować do kolejnej fazy rozgrywek i Korea Południowa, która raczej nie powtórzy sukcesu z 2002 roku. Tym razem zdecydowanie Europa górą.

Grupa G

Belgia, Panama, Tunezja, Anglia

Grupa, która jest bardzo ważna… dla naszej reprezentacji. Któraś z dwóch drużyn, która awansuje do następnej rundy może być przeciwnikiem Lewandowskiego i spółki. Polakami zajmiemy się za chwilę. Na pewno Panama nie ma żadnych szans na wyjście z grupy. Nie dawałbym też szans Tunezji. Dlatego też wygrana w tej grupie będzie zależała od spotkania Anglii z Belgią.

Grupa H

Kolumbia, Japonia, Polska, Senegal

Najpierw zagrają Kolumbia i Japonia, a po nich na rosyjskie boiska wyjdą dwie ostatnie drużyny, które nie brały jeszcze udziału w imprezie – Polska i Senegal. Wszystkim marzy się, by kadra Nawałki wyszła z grupy i w kolejnej fazie turnieju zmierzyła się z piłkarzami z Wysp. To byłby swoisty rewanż za wszystkie upokorzenia, jakich doznaliśmy z Synami Albionu. Jednak do tego długa i wyboista droga. Najpierw trzeba pokonać Senegal i nie dać szans Kolumbii, by na koniec stłamsić Japończyków Uda się? No pewnie, że się uda!!! Polsko – DAWAJ! Na to czekamy, na to liczymy, nic się teraz nie liczy jak Wasze wygrane!!!

 

Podziel się tą informacją ze znajomymi

Facebook
Google+

Dodaj komentarz