Legionovia KZB Legionowo. Siarka lepsza o jedną bramkę

2 liga

Legionovia KZB Legionowo, po serii dwóch spotkań na własnym boisku, ruszyła na kolejny mecz do Tarnobrzega. Tam spotkała się z tamtejszą Siarką. Obie drużyny po czternastu kolejkach zgromadziły po 20 punktów. Lepszy bilans bramkowy posiadali gospodarze i to oni byli na 4 miejscu w rozgrywkach, a Novia pozycję niżej.

Już w 2 minucie gry legionowianie mogli objąć prowadzenie. W doskonałej sytuacji znalazł się Mateusz Kwiatkowski. Ruszył w stronę bramki Piotra Dybowskiego, ale nie ściął do środka pola karnego i z ostrego kąta jego strzał odbił golkiper Siarki. Legionovia grała odważnie, atakowała, próbowała strzałów na bramkę rywala, ale to gospodarze objęli prowadzenie. W 16 minucie gospodarze wyprowadzili szybki kontratak z własnej połowy boiska. Dośrodkowanie z lewej strony boiska i piłka znalazła się w polu karnym Legionovii przy nieobstawionym Danielu Koczonie. Ten, nie bez problemów umieścił futbolówkę w bramce gości.

Walczyli, ale to Siarka zgarnęła komplet punktów

Po zmianie stron gospodarze zaczęli dominować na boisku, czego efektem była druga bramka w 54 minucie meczu. Gol to „zasługa” bramkarza Legionovii, który za słabo wybił piłkę. Futbolówkę przejął kapitan Siarki Marcin Stefanik i od razu podał ją do Michała Żebrakowskiego. Ten minął Sebastiana Madejskiego i strzałem do pustej bramki wyprowadził Siarkę na dwubramkowe prowadzenie. Legionovia szybko odpowiedziała bramką Marcina Wodeckiego. Akcja bardzo przypominała sytuację gospodarzy, gdy strzelali pierwszego gola. Szybkie wyjście z własnej połowy, dośrodkowanie z lewego skrzydła na wysokości pola karnego i strzał Wodeckiego do siatki. Cztery minuty później Marek Krotofil nieznacznie pomylił się, gdy po rzucie rożnym próbował zaskoczyć bramkarza gospodarzy strzałem głową. Do końca spotkania wynik nie uległ zmianie i to Siarka mogła cieszyć się z trzech punktów.

Siarka Tarnobrzeg – Legionovia KZB Legionowo 2:1 (1:0)

Strzelcy: 1:0 – 16′ Daniel Koczon, 2:0 – 54′ Michał Żebrakowski, 2:1 – 58′ Marcin Wodecki.

Siarka Tarnobrzeg: Dybowski, Grzesik, Waleńcik, Sylwestrzak, Dawidowicz, Stefanik, Stromecki, Tomalski (90′ Suchecki), Koczon (90′ Przewoźnik), Ropski (68′ Czyżycki), Żebrakowski (81′ Płatek).
Legionovia KZB Legionowo: Madejski, Grzelak (C), Krotofil, Dzięcioł (46′ Madeński), Bajat, Kutarba, Koziara (75′ Milewski), Płonka, Wodecki, Wójcik (56′ Garyga), Kwiatkowski (56′ Jovanović).