Dzisiaj

18°C
ciśnienie 1012 hpa,

Jutro

20°C
min. 16°C, maks. 20°C
ciśnienie 1012 hpa,
Poziom zanieczyszczenia powietrza:Pył zawieszony PM 2.5: 1.2 µg/m3 (5% normy)Ozon gazowy (O3): 59.91 µg/m3 (50% normy)Dwutlenek siarki (SO2): 7.7 µg/m3 (2% normy)Dwutlenek azotu (NO2): 5.8 µg/m3 (3% normy)

Wisła Jabłonna. Podsumowali udany sezon (galeria)

wisla-jablonna_08

Wisła Jabłonna (fot. Mikołaj Roszczyk)

Wisła Jabłonna właśnie zakończyła najlepszy sezon w historii klubu. Rekordowe 5 miejsce w tabeli A-klasy i IV Runda Pucharu Polski pozwala optymistycznie patrzeć na kolejny sezon.

Sezon 2017/2018 zapisze się w historii najlepszym wynikiem, jaki jabłonowscy piłkarze zanotowali w swoich występach na mazowieckich boiskach. 5 lokata na 14 zespołów, 44 zdobyte punkty oraz dodatni stosunek bramkowy 74:40 to wynik, jaki osiągnęła Wisła w A-klasie.

Znakomity początek sezonu

Beniaminek, jakim jest Wisła Jabłonna, zaliczył doskonały start w sezon. W rundzie jesiennej piłkarze po 8 wygranych, jednym remisie i czterech przegranych, zajmowali 4 miejsce w tabeli. Warto dodać, że przegrali jedynie mecze z rezerwami Legionovii (2:5), Mazurem Radzymin (2:3), Hutnikiem Warszawa (1:2) i Wichrem Kobyłka (0:1), czyli drużynami występującymi na papierze jako faworyci. Łącznie w rundzie jesiennej Wisła Jabłonna zdobyła 25 punktów.

Przygoda z Pucharem Polski

W Pucharze Polski Wisła także osiągnęła najlepszy wynik w historii klubu. Odpadła dopiero w IV Rundzie, ulegając 1:6 Wildze Garwolin (IV Liga). Na swojej drodze pokonali Reprezentację Dziennikarzy Warszawa (nie gra w lidze), Spartę II Jazgarzew (Liga Okręgowa) i Bóbr Tłuszcz (Liga Okręgowa).

Wiosenna zadyszka z happy endem

Niestety piłkarze długo wchodzili w drugą połowę sezonu. Pierwsze cztery mecze były przegrane, w tym 2:3 na wyjeździe z Wkrą Pomiechówek, u siebie 0:1 z Koroną Warszawa i 2:3 z Huraganem II Wołomin, drużynami, z którymi w pierwszej części sezonu zawodnicy z Jabłonny wygrali kolejno 2:0, 7:0 i 2:0. Po wygranym meczu (walkower) z Rembertowem było już tylko lepiej. Do końca sezonu Wisła przegrała tylko dwa mecze: z Mazurem Radzymin, który zdobył mistrzostwo A-klasy Grupy Warszawa I i z ŁKS-em Łochów. Łącznie w rundzie wiosennej Wisła Jabłonna zdobyła 19 punktów. Z sumą 44 punktów zajęła 5 miejsce w tabeli A-Klasy, co jest najlepszym wynikiem w historii klubu.

Statystyki indywidualne

W Wiśle najwięcej na boisku spędził Mateusz Kowalski (2284 minuty). Najlepszymi strzelcami tego roku byli Paweł Madej (14 bramek), Łukasz Karczmarczyk (12 bramek) i Tomasz Tomaszek (10 bramek). Najwięcej asystowali Tomasz Tomaszek (12 asyst), Paweł Madej (11 asyst), Mateusz Kowalski i Adam Froncek (po 5 asyst). Klasyfikację kanadyjską w Jabłonnie wygrał Paweł Madej (14+11=25). Warto zaznaczyć, że żaden z zawodników Wisły nie dostał w tym sezonie czerwonej kartki.

Skład Wisły w historycznym sezonie 2017/2018

Bramkarze: Tomasz Kokosiński, Patryk Żemajtis, Mariusz Góralski.
Obrońcy: Piotr Małyszew, Michał Banaszek, Maciej Lech, Hubert Koński, Cezary Dłutowski, Łukasz Walczak, Łukasz Majewski, Mikołaj Kropicz, Michał Szymczak.
Pomocnicy: Mateusz Mrozowski, Adam Fronczek, Mateusz Kowalski, Tomasz Wierzbicki, Łukasz Gałązka, Adrian Polak, Rami Mohamed Mohamed „Rooka” Mousa, Krzysztof Bolkowski, Mateusz Mrozowski, Adam Stromecki, Radosław Paterek, Zbigniew Marzęcki, Konrad Karaszewski, Dawid Salwin.
Napastnicy: Tomasz Tomaszek, Jarosław Kowalski, Adam Podgórski, Paweł Madej, Łukasz Karczmarczyk, Szymon Prandzioch.
Trener: Ryszard Stromecki. Prezes: Stanisław Danecki. Kierownik drużyny: Krzysztof Biernat. Trener bramkarzy: Piotr Sieradzki. Administrator strony: Michał Orłowski, Mikołaj Roszczyk.

„Dziękujemy kibicom i sponsorom za miniony sezon”

Jabłonowscy piłkarze pamiętają o swoich wiernych kibicach oraz sponsorach. Z tego miejsca dziękują im za ogromne wsparcie i już zapraszają na „Estadio Modlińska”. Tak bowiem pieszczotliwie nazywają boisko przy Modlińskiej 102.

tekst i fot. Mikołaj Roszczyk, ze wsparciem merytorycznym Michała Orłowskiego, oprac. Michał Machnacki

Podziel się tą informacją ze znajomymi

Facebook
Google+

Dodaj komentarz